Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi most a pályakezdők bére?

Mennyi most a pályakezdők bére?

Figyelt kérdés
Nem számítok teljesen kezdőnek, mert két évet már dolgoztam, de csak gyakornokként (szakmába vágó területen). Ez mennyit változtat? Egyébként műszaki területről lenne szó. Minőségbiztosítás, műszaki beszerző, technológus ilyesmi területek érdekelnek. Vidéki nagyváros esetén. Mennyit érdemes kérni? Mi az ami nem sok, de nem is kevés?
2018. máj. 30. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kb bruttó 180-400 ig valami
2018. máj. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Bruttó 400 Pesten is a plafon pályakezdőként tehát vidéken kicsi a valószínűsége, de szerencsétől is függ.
2018. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Naív aki azt hiszi hogy Pesten nem lett kezdőként bruttó 400 ezer felett keresni.
2018. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Minden lehetséges, de nem jellenző. SSC-k van, hogy kicsit többet fizetnek, de én nem akarnék SSC-ben dolgozni mert nem nagyon van feljebbjutási lehetőség meg alapon megalázónak tartom a telefonközpont jellegű munkát. Meg nyilván megeshet, hogy egy ritka/keresett diplomával valaki többet keres. Egy közgázzal viszont senki ne számítson bruttó 400nál többre kezdőként. Ez nem naívság, az a naív aki azt hiszi, hogy minden sarkon van egy 400felett fizető munkahely pályakezdőknek.
2018. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Mi az, hogy 'pályakezdő plafon'? Még ha lenne is ilyen (de nincs, tök változó, hogy hol mennyit lehet kérni/kapni), az nem bruttó 400, inkább 500. Br 400at simán utánad dobnak sok helyen, főleg most, hogy munkaerőhiány van.


Üdv, egy pályakezdő a 'plafon felett'

2018. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy van egy hivatalos plafon, de a cégek általában össze vannak hangolva. Amiért egy vezető cég 400at ad nem valószínű, hogy egy másik ugyanazon a területen 600at fog adni. Nem mindegy milyen területen nyílván. Nem lehet a kommunikácó/médiát az agysebésszel összehasonlítani.
2018. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

bruttó 500 az reális, bár ha nagyon spéci a terület, lehet több is.


(tapasztalat)

2018. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalatból beszélek és a leg 'elitebb' cégek ahova elég nagy a túljelentkezés nem igen ajánlanak 400 felett, de ez közgazdasági terület ami nem túl spéci. Évente emelkedik elég gyorsan az igaz. Több emberrel beszéltem nekik is ez a tapasztalatuk. Nem a szoftveresekről meg a fejlesztőkről beszélek akik 25 éves korukig tanulnak hanem egy 3 éves mezei közgazdasági diplomáról ahonnan jobb esetben kikerülsz 21 évesen. Nem mondom, hogy nem lehet jókor jó helyen lenni és töbet kapni, de meglepődnék ha az lenne a jellemző. Mondjuk most nézem az illető műszaki területről beszél amiben nem vagyok túl járatos lehet ott más a helyzet.
2018. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg konkrét cégeket is írni? Akár üzenetben. Mert én eddig mindenhonnan a 250 max 300 at hallottam, mint 'versenyképes' kezdő fizetés..
2018. máj. 31. 00:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Bruttó vagy nettó 250-300? Nettóban igaz akkor is ha bruttó 400-500 között számítjuk a fizetést versenyképsnek, de én inkább bruttó300-400 között mondanám teljesen kezdőnek. Vidéken szerintem bruttóban is versenyképes 250-300. Lényegesen olcsóbb az lakbér pl mint Pesten tehát hónap végére lehet úgyanúgy jössz ki akkor is (ha meg nem kell lakbért fizetned akkor főleg). Habár azt is nézni kell, hogy több lesz-e 1-2év múlva vagy ennyi marad a végtelenségig. Én furcsának találnám ha annyi 500ezres kezdőfizetés lenne mint a felettem levők mondják így arra nem várnék. Kezdj el dolgozni és tekints rá úgy mint tapasztalatgyűjtés és utána emelkedik annál rosszabb nincs mint éveket otthon várni a csodára.
2018. máj. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!