Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » GYES-en lévő anyukát köteles...

GYES-en lévő anyukát köteles visszavenni a munkáltató?

Figyelt kérdés

Kaptam egy jó munkahelyet, az előző elment szülni, de egy év múlva már vissza is akar jönni, és a kollégáival üzenget, hogy ez az ő helye. Nos ez a hely ugyanannyira az övé, mint bárki másé ebben az országban. Az én voltam itt előbb szöveg legfeljebb az oviban ment el.

Vannak törvények, amik őt védik? Kiskapuk?


2018. máj. 31. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A te szemsögedből, mint munkavállaló (ha csak nem határozott időtartamra szóló szerződésed van) teljesen irreleváns, hogy a céghez visszaérkezik valaki szülés után.


Igen, a cégnek amúgy vissza kell vennie. De ha a te munkáddal elégedettebbek akkor meg fogják találni a módját, hogy te maradj a helyeden.

2018. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Határozott idejű, 1 éves.
2018. máj. 31. 13:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az egy év után bármiféle kötelezettség nélkül lejár és ha nem újítják meg vagy köttök új szerződést akkor meg is szűnik a munkaviszony.
2018. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3.: Értem, köszi :)

Majd a munkáltató eldönti ki az értékesebb számára. De a sunyi görénykedések, amik mennek a háttérben, azokat nem díjazom.

2018. máj. 31. 14:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van.


Ellenben azt vedd figyelembe, hogy amíg a visszatérő anyukát törvényi kötelezettségük visszavenni, addig a te szerződésedet nem az meghosszabbítani.

Én ilyen helyzetben 1-2 hónappal előre beszélnék a főnökömmel, hogy mik a tervek és te mire számíts.

2018. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5.: Törvényi kötelességük vissza venni, de nem az én helyemre, hanem a céghez.
2018. máj. 31. 14:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Nos, igen, csak azt nem árultad el miyen cégről beszélünk. Egy 1000 fős multinál még so-so megoldható, hogy visszavegyék - bár teszem hozzá ha monduk pénzügyi analyst a pozíciója akkor oda is kell visszavenni, nem tehetik át konyhásnak.
2018. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hopsz, elküldtem.


Szóval ha egy kis vagy középvállalkozásról beszélünk akkor viszont a helyzet messze nem ilyen egyértelmű.

2018. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Igen, köteles visszavenni, ugyanabba a munkakörbe, de utána már bármikor elbocsáthatja, csak megfelelő indokot kell rá találnia. Olyan nincs, hogy valaki azt mondja, hogy ez az én helyem, hacsak nem társtulajdonos a cégnél.


Én is mentem GYED-es anyuka helyére dolgozni, 1 évre vettek fel, és többször is mondták, hogy az illető visszajön ám. Én meg ennek fényében új munkát kerestem az 1 év lejárta előtt. De az anyuka is meggondolta magát, és nem jött vissza, így dolgozó nélkül maradtak, pedig nem olyan munkakör volt, amire 2 hét alatt találnak embert.

2018. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Polgármesteri hivatalról van szó, bocs hogy ennyi infót kihagyok :D


Amúgy pozitív csalódás, teljesen normálisan válaszoltatok. Azt hittem mészárszék elé vezetnek a feministák, amiért nem tartok tiszteletben egy női privilégiumot :)

2018. máj. 31. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!