Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ajánlatot visszautasítani?

Ajánlatot visszautasítani?

Figyelt kérdés

Volt egy interjúm, elég egyoldalú volt. Cégről, a pozíció pontos feladatvégzéséről nem esett szó, inkább negyven percig tesztelgetett. Max ami eszembejutott, mint kérdés. Fizetés sem volt téma, mennyit adnának.


Egy óra után eldöntöttey felvenne most. Mondom, erre nem tudok válaszolni, pár nap gondolkodási idő járna. Mondja, de ha ő úgy döntött alkalmazna? Mondtam, ez elvileg kétoldalú megállapodás.


Nem volt szimpatikus ez az egyoldalú tesztelgetés, hiába kell âllâs, ő lenne a felettesem. Visszamondanám, mert nem akarok hónapok után elmenni ilyen miatt.


Ti hasonló helyzetben voltatok?


2018. jún. 1. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem voltam de biztos nem fogadtam volna el
2018. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

"Fizetés nem volt téma". Komoly munkahely lehetett.

Ez kb. olyan mintha jól megfizetnél egy prostit, de a szex nem lenne téma, inkább csak ismerkedtetek :D

2018. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elkerte az igenyemet, es ennyi. Jegyzetelt
2018. jún. 1. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

"Elkerte az igenyemet, es ennyi. Jegyzetelt"


Na ebben a pillanatban kellett volna rákérdezni, hogy ha már úgy döntött, hogy felvesz, akkor megadják-e az igényedet vagy sem? - hogy könnyebben tudj dönteni :D


Amikor azt mondta, hogy felvenne, akkor nyugodtan kérdezhettél volna Te is :-)

2018. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem csak ez lenne a visszamondasom oka. Inkabb olyan reszfeladatok kerultek szoba tok veletlen, amik pl a hirdetesben nem volt leirva.
2018. jún. 2. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy egy álláslehetőség két oldalú. Lehet tárgyalni bérről és feladatokról, majd mindkét fél eldöntheti, hogy tetszik-e neki az, amit a másik ajánlani tud.

Engem is megkerestek a minap, ahol ugyan bérről esett szó, de a konkrét feladatokról nem. Nyilván nagy általánosságban tudom azt mondani, hogy eddig szimpatikus, ugyanakkor addig nem tudok dönteni, amíg nem tudom pontosan miről van szó. Az csak akkor derül ki, ha valakit behívnak személyesen interjúzni... Erre nem lehet telefonon semmit ígérni és nem is tenném soha.

Amikor egy másik helyről keresett egy fejvadász, ő meg kerek-perec megmondta a bérigényemre, hogy túl sok, a megbízói nem fizetnének ennyit.

Részemről nem gond, de én nem fogok kevesebb pénzért elmenni a jelenlegi helyemről. Megértette és semmi rosszat nem szólt.

Összességében, ha nem tetszett a dolog, akkor utasítsd vissza és kész.

2018. jún. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, egy csomoan nem ertik, nem akarjak, hogy lehet talal embert, de akkor maradok, ha normalisak a korulmenyek.

Itt nem tetszett, hogy elso perctol mar nekem kellett vizsgazni magambol, aztan vagy negyven percen at tesztelt. A szakmai teszttel nincs baj, de nagyon nem volt egyensuly. Aztan meg hogy mennyi frladatod soz majd ram, plusz megtudtam par uj feladatkort, amit nem irtak hirdetesbe, munkaidot stb. Pedig kicsi, 7 fos ceg


A lenyeg, hogy en egyoldalunak ereztem, es ez olyan munkakor, amiben ha elhelyehkednek, akkor nem lepnek le evek utan sem.

2018. jún. 3. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!