Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha aláírtam a...

Mi történik, ha aláírtam a munkaszerződést, de közben kaptam egy jobb ajánlatot?

Figyelt kérdés
Pénteken szerződtünk, januári kezdéssel. Ma pedig kaptam egy telefonhívást, hogy engem választottak ( másik hely). A fizu kb ugyanannyi, de ez a másik szimpatikusabb, és a karrierem számára is sokkal jobb. Elég, ha a másik helyre szimplán odaszólok, hogy sajnálom, de nem aktuális? Nyilván csak akkor szólok oda, ha már a kezemben a másik szerződés, ez kb pénteken lesz.
2017. dec. 4. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőn vagy, akármikor indoklás nélkül felmondhatod. Jelezd a másik helyen és kész.
2017. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Ha aláírtad a szerzödést, akkor "oda vagy közve" és csak felmondani tudsz (hacsak nem engednek el méltányosságból vagy nincs próbaidö kikötve).

Ebböl követekzöen a második szerzödés érvénytelen, hiába írod alá - az elsö cég ragaszkodhat a felmondási idö letöltéséhez.

2017. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

"Ebböl követekzöen a második szerzödés érvénytelen, hiába írod alá"


Ez nem igaz, mert lehet 2 helyen is dolgozni egyszerre, ez nem olyan, mintha pl. ugyanazt az ingatlant 2 különböző személynek is kiadnád egy időben.

2017. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen felmondási idő? Első három hónap próbaidő - és csak januárral kezdenék.Tehát még nem dolgzok ott, csak szerződésem van.
2017. dec. 4. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ma pedig kaptam egy telefonhívást, hogy engem választottak ( másik hely)."


Itt mikor kellene kezdened? Ugye azt tudod, hogy az új helyen a próbaidő alatt NEKED is bármikor felmondhatnak - aztán a végén két szék közül a földre kerülsz.

Nem mondom, hogy ne menj a 2.-ik helyre, de sajnos túl sokszor hallottam már itt, hogy eleinte jónak tűnt, ezt ígértek, azt ígértek, aztán, mikor lejárt a próbaidő, akkor minden másképp lett, mint ahogy ígérték. Szerintrem alaposan járd körbe mindkét helyet.

2017. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd alá a második helyen, majd szólj az elsőre, hogy mégsem tudsz menni. Az indoklás nem is fontos, történt már ilyen számtalanszor. Minden gond nélkül el fognak engedni, nem nagyon tudnak mit tenni, mert jogod van azonnal felmondani a próbaidő alatt. Persze ez nem teszi szebbé/jobbá ezt az egészet, de ha a másodikat akarod választani, akkor nagyon nincs mit tenni. Minél hamarabb jelzed az egészet az első helyen, annál korrektebb vagy az adott körülmények között.
2017. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
A törvény szerint 3 hónapos próbaidön vagy ilyenkor akármikor felmondhatsz indoklás nélkül
2017. dec. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

A faramuci jogi helyzet az, hogy amíg nem álltál munkába, nem vagy próbaidőn és nem tudsz felmondani. Viszont van egy aláírt munkaszerződésed, amit egyoldalúan nem szüntethetsz meg.


Viszont ha odaszólsz a helynek, hogy mégse számíthatnak rád, el fognak engedni. Nekik sem érdekük olyan embert felvenni, aki a 0. napon le fog lépni, márpedig ha van próbaidő a szerződésben, akkor ezt megteheted. (Ha nincs a szerződésben próbaidő, akkor viszont nem. a próbaidő nem kötelező, a törvény csak arról rendelkezik, hogy 3 hónapnál nem lehet hosszabb.)

2017. dec. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a munkaszerződést nem árt elolvasni ehhez pontosan, de gyakorlatilag mindenhol kötnek ki próbaidőt. De nem hülyék a cégek se, minek vennének fel valakit, aki még be sincs tanítva és 1 hónap után 100%, hogy lelép?
2017. dec. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!