Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz hogy Hr. Pozicióra...

Igaz hogy Hr. Pozicióra inkább nőket vesznek fel szívesebben?

Figyelt kérdés
Hr. alatt értem azt hogy munkaügyes. Estleg még bérszámfejtő.
2018. jún. 1. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Majdnem minden nagyobb céghez nőket vesznek fel szívesebben, szinte minden pozícióra. Még szoftverfejlesztőnek is inkább felvesznek egy nőt kevesebb tudással és tapasztalattal akár mint egy férfit, de legalábbis ha ugyanannyi a tudás és a tapasztalat, akkor a nőt veszik fel. Hogy miért?

Mert a legtöbb multinál szinte csak férfiak dolgoznak, és ez rontja a munkamorált. Rengeteg az olyan személyiség szerkezetű ember, akinek rombolja a teljesítményét, ha csak kanok vannak egy munkahelyen. Egyszerűen olyanok, hogy mind1 nekik, csak lehessen csapni a szelet valakinek és nő nemű legyen. Mind1, hogy férjezett, mind1, hogy 3 gyereke van, mind1 hogy csúnya vagy kövér csak nő legyen, mert akkora férfitöbblet van minden munkahelyen.

A mai magyar munkaerőpiacon ezért komoly előnyben vannak a nők.

2018. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Elnőiesedett a szakma, az tény.
2018. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
HR alatt munkaügyes es bérszámfejtő... az igen :D ne bsszal rá se h az pénzügy :D
2018. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bérszámosok 95%-a nő, HR-eseket cége válogatja. Egy autókkal foglalkozó céghez mentem egyszer interjúra, ott férfi volt, illetve az áruházban, ahol dolgoztam, szintén. Ezt a két helyet leszámítva mindenütt nőkkel találkoztam vagy beszéltem telefonon. Van egy olyan érzésem néha egyébként, hogy a HR egy belterjes "szakma", gyakorlatilag egy-egy városon belül csak barátnők protekciós gittegyletének hat a téma.
2018. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Talán mert emberekkel kell foglalkozni. Olyan nőknek betaláló dolog.
2018. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja.

Mindegyiknek sebes a térde!

2018. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem azért, mert sebes a térdük :)


Egyszerűen azért, mert a HR toborzási részénél az empátia, emberismeret elég sokat nyom a latba, ezekből pedig a nők ÁLTALÁBAN ösztönösen jobbak. A pszichológusok többsége is hasonló dolgok miattnőnemű.

Illetve a kiválasztásnál a sok-sok önéletrajz átnézéséhez monotóniatűrés és precizitás kell. Ebben is jobbak a nők többnyire.



Bérszámhoz valóban mindegy a nem, amikor 2 éve én voltam bérszámfejtő okjn, kb fele-fele volt a ffi- nő arány a résztvevők közt.

2018. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igaz. A munkahelyemen is egyből ment a kukába a pasik önéletrajza. Mondták hogy nőknek jobban örülnek- ez nemi alapú diszkrimináció, le lehet virág nyelvre fordítani de a tényeken nem változtat.

És a bérszámfejtőknél is ez a helyzet.

2018. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!