Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van felszolgálói végzettség...

Ha van felszolgálói végzettségem, és elmegyek a Mekibe dolgozni, akkor ott több pénzt kéne hogy kapjak, mint egy végzettség nélküli dolgozó?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy vendéglátásban aki szakképzett annak több pénz jár, egyik ismerősöm egy catering cégnél dolgozik szintén pincér végzettséggel, és ez miatt legalább 30 ezer forinttal többet kap, ellenben a többiekkel.
2018. jún. 6. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Burgert forgatni?

Hát persze!

2018. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ideig műszakvezetőnek, majd később esetleg étterem vezetőnek gondoltam :) munkákat pedig elég primkó dolog lenézni, ha valaki meg dolgozni nem akar, akkor meg az a baj.
2018. jún. 6. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
igen több jár, pont ezért nem fognak felvenni.
2018. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak vendéglátásban van ez. Ezért nem veszik fel a "túlképzett" embereket.


1.es: A "Burger forgatás" is ugyanúgy munka, mint a "billentyűzet pötyögtető". Senkinek a munkáját nem kell lenézni. Az én szememben ugyanúgy dolgozó ember a gyorséttermi alkalmazott, a mérnök, az irodista de még a wc-s néni is. Aki pedig szakmát tanult, az igenis kapjon több fizetést.

2018. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Felszolgáló voltam, Pesten 300-ról indul egy felszolgáló fizú, de már látok 400-500 ezret is.

Miért mennél a Mekibe szaros 150 ezerért, ha szakmádban dupla pénz van. Vagy Balaton.

Ott 500 ezer alatt nincs munkás.

2018. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Ja irány a Balcsi, olcsó szoba akad. Vagy talán még a munkáltató is biztosít annyira emberhiány van Balcsin.
2018. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mekiben a konyhások betanított munkát végeznek, ahhoz nem kell végzettség vagy szakképzettség, tehát a minimálbér a minimum, nem kötelesek garantált bérminimumot fizetni, így mindenkinek ugyanolyan a bérezése. Kivéve a műszakvezetők, oktatók, stb. Plusz mindenkinek minden munkafolyamatot tudnia kell, kasszázás, takarítás, stb, de aki most kezdett diák, ugyanannyit kap mint a 10 éve ott lévő. Abban az étteremben ahol anyukám is dolgozik, ez bruttó 1100 Ft/óra + pótlékok.
2018. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!