Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A számviteli képzettséget...

A számviteli képzettséget milyen területen lehet hasznosítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves férfi vagyok. 6 éve egy kisebb könyvelőirodában dolgozom, ez az első munkahelyem. Mindennapjaim során 1-1 cég teljes könyvelését végzem (évzáráskor mérleget és eredményt is). Ezek alatt az évek alatt eléggé ráuntam erre a munkára, úgy érzem, hogy ez az egész nap a számítógép előtt ülök egy irodában ez 40-50 éves koromtól lenne ideális, kis nyugdíjas meló...

Mivel írtam, hogy máshol nem is dolgoztam, ezért nincs nagy rálátásom, hogy milyen egyéb lehetőségek vannak ezen a területen, ami kicsit mozgalmasabb, nem ennyire monoton. A számvitelt amúgy szeretem, csak még pörgésre vágynék. Gondolok itt arra, hogy például ha bekerülnék egy multihoz például könyvvizsgálatra, akkor ott gondolom a megbízástól függően járni kell az országot.


Tapasztaltabbaktól kérdezném, milyen egyéb formában tudnám még hasznosítani a számvitel tudásomat?


Előre is köszi.


Pedró



2018. jún. 9. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

"akkor ott gondolom a megbízástól függően járni kell az országot"

Nem, nem kell. Az esetek túlnyomó többségében legalábbis. Az is ugyanolyan irodai munka. Hidd el, pörgés az lesz egy könyvelőirodához képest, az más kérdés, hogy azt mennyire fogod díjazni. Ha van nyelvtudásod, akkor ennyi év tapasztalattal már pályázhatsz nyugodtan. Egyébként számos területen hasznos lehet a számviteli tudás, pénzügyi, kontrolleri pozíciókban, de akár az állami szférában is el lehet vele helyezkedni. Kérdés, hogy te mit szeretnél. A realitások talaján maradva persze, a számviteli munkákat általában egy irodában egy gépnél végzik. Mint ahogy egy orvos is panaszkodhat, hogy nem akar emberekkel találkozni, ez viszonylag ritkán jöhet össze :)

2018. jún. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Azért 28 évesen belekezdeni egy könyvvizsgálóiba kicsit késő, de jobb is ha mást szeretnél csinálni mert a nyugdíjig még sok időd van!


A végzettségedet nem ismerem de ezek a bemeneti feltételek könyvvizsgálóira (magyarországon):


3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány,

felsőoktatási intézményben szerzett oklevél hiteles másolata,

mérlegképes könyvelői bizonyítvány hiteles másolata (aki rendelkezik mérlegképes regisztrációval, a nyomtatványon tüntesse fel a számát, azonban ez nem feltétele a jelentkezésnek),

1 év szakmai gyakorlatra vonatkozó eredeti munkáltatói igazolás (bármilyen számviteli, pénzügyi, ellenőrzési szakterületen eltöltött 1 év elfogadható, azzal a megkötéssel, hogy az 1 évet a diploma megszerzését követően, valamint a felvételi kérelem benyújtását megelőző 3 éven belül kell teljesíteni),

az eljárási díj befizetését igazoló bizonylat.

2018. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Végzettségeim: gazd.men. alapképzés, mérlegképes OKJ, adótanácsadó OKJ, 6 éve könyvelőként dolgozom, így a hyakorlattal sincs gondom.
2018. jún. 9. 10:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk számvitelen belül egy kicsit más terület a biztosítói számvitel? Szerintem ezzel a tudással simán megpályázhatóak a náluk lévő számviteli pozíciók. Általában érdekes is és szerintem többet fizetnek, mint a könyvelőirodában.


Pl.

[link]

[link]

2018. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!