Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 millió forintot hogyan...

3 millió forintot hogyan tudnám a leg jobban hasznosítani? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az lenne a kérdésem,hogy örökölök 3 millió forintot,de nem tudom miben lenne érdemes befektetési,betenni stb.

Arra gondoltam,hogy veszek 3db garázst és kiadom garázsonként 10000Ft/hó-ért!

De van ami jobb lenne,vagy mit tudnék csinálni vele?

Köszönöm a válaszokat!



#befektetés #pénzügyi tanács
2014. ápr. 14. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kitanulhatnál valami kelendő foglalkozást, ebből fizethetnéd a tandíjat.
2014. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 E.Gábor85 válasza:
39%
Szia. Igazából tőled függ mit szeretnél a pénzeddel tenni. Pontosabban mi a célod vele: Még több pénzed legyen ? Vagy tartósan befektetni valamibe, hogy a 3 milliód biztos megmaradjon és gyarapodjon. Teheted bankba, alacsony kamatra ez a legrosszabb amit tehetsz a pénzeddel. Vásárolhatsz garázsokat és kiadhatod de ahhoz ügyfelet kell találnod aki kiveszi tőled és meg van a kockázata, hogy nem fizet. Én a te helyedben megosztanám a vagyont. Egy részét befektetném aranyba mert most olcsó és mármikor értékesíthető pénzé tehető és biztonságos. Egy részét pedig kézpénzbe hagynám mert jó az ha van egy likvid állomány amihez bármikor hozzá lehet nyúlni mert nem lehet tudni mikor jön egy nagyobb kiadás. Viszont ha az egész olyan "most nincs szükség" pénz akkor érdemes gondolni az önkéntes nyugdíjra 40 év felett már. A válságból való kilábalás a magánnyugdíjak befektetéseire is jó hatással volt. 3 millió nem elég egy ingatlanra, garázsokat lehet venni belőle de nagy a kockázat a kiadásával. Ha szeretnél befektetni állok rendelkezésre.
2014. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

3 garázs, 10e/hó -> 30e/hónap -> 360e/év


8,33 év múlva jön vissza a befektetett összeg.


Nekem ez nem éri meg.

2014. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!!


1,

Jó ötlet ez a tanulás,de rengeteget tanultam már,egy darabig elég volt belőle. (erdész technikus, vadgazdálkodási technikus.... stb)

Szóval erdei vonalon vagyok ezért is van szükségem a pénzügyi vonalon lévőktől a tanácsokra,mert nem értek ehez!



2,


28 éves vagyok egyenlőre még a magánnyugdíjra még nem gondolok,majd később.Most van hitelünk a menyasszonyommal,de nem hitelkiváltásra akarom fordítani a pénzt,hanem hogy ez a nem nagy összeg besegítsen a törlésbe!Ezért gondoltam arra,hogy a pénz az maradjon és valahogy fialjon,de mint ahogy te is írtad a bank az nem jó mert nevetséges kamatot ad.Azért gondoltam a garázsra mert annak az értéke nem csökken és azért nem is rossz az a kb30ezer bérleti díj havonta,úgy hogy a garázs mégis csak az enyém.

Te miben tudnál segíteni,milyen befektetésben?

Erre a részre még nem gondoltam,mert nem ismerem a lehetőségeket!


3,


Mivel foglalkozol,hogy neked ez nem éri meg,Irhatnál egy pár jó tippet hogy mibe éri meg akkor belefogni!



KÖSZÖNÖM!!!!

2014. ápr. 15. 13:14
 5/5 SzarvasLászló ***** válasza:

"A magánnyugdíjra még nem gondolok"


Erre csak azt reagálnám, hogy érdemes már most elgondolkodnod rajta és belevágnod, mert minél hamarabb kezded el, annál kisebb befizetésekkel tudsz elérni nagyobb lejárati összeget.

(Mint ezekkel foglalkozó írom: nem az elkezdésen kell gondolkodni, hanem azon, hogy milyen terméket választasz)


Az ilyen termékekbe pl. be tudod fizetni a 3Mft egy részét úgy, hogy bármikor hozzá tudj férni.

2014. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!