Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell ahhoz, hogy üzleti...

Mi kell ahhoz, hogy üzleti elemző legyek gazdasági diplomával?

Figyelt kérdés

Corvinuson tanulok Gazdálkodási és menedzsment szakon, de szeretnék majd üzleti elemzőként dolgozni valahol. 5. félévtől mindenképpen szeretnék majd gyakorlatra menni suli mellett, arra lennék kíváncsi, hogy gazdasági szakos hallgatóként van bármi esélyem ilyen infósabb gyakorlati hely megszerzésére? Miket kéne elsajátítanom ahhoz, hogy felvegyenek egy ilyen pozícióba?


Illetve az is érdekelne, hogy gyakorlat után milyen esélyem van megcsípni egy rendes junior BA állást miután végeztem (ugye így már lenne 1-1,5 év releváns tapasztalatom e téren), illetve hogy milyen fizetésre számíthat egy kezdő junior BA. Pénzügy mesterre szeretnék majd menni egyébként (levelezőn munka mellett).



2018. jún. 18. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
IT BA? Corvinusos diplomával, folyékony angollal, 1-2 év ilyen területű gyakornoki tapasztalattal, multinál nem elképzelhetetlen a bruttó 500 ezres kezdő fizetés sem.
2018. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire számítottam én is, köszönöm szépen! Viszont elsősorban az érdekelne, hogy az én alapszakommal egyáltalán lehetséges-e ilyen állást megcsípni, meg hogy miket sajátítsak el ennek érdekében?
2018. jún. 18. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. En is pont ilyen diplomat kaptam anno, most 15 eve vagyok It ba. Ha ilyen iranyba akarsz elmenni, akkor javaslom, hogy azert tanulj az egyetem mellett extra dolgokat, pl uml, sql, fejlesztesi metodologiak (wf, agile), projektmodeszertanok, nemi kis kodolas. Ezzel mar magyarorszagon akarmit meg tudsz csipni, de erdemes rarepulni top cegekre, mint az epam, a morgan stanley stb. Ennek a szakmanak a tetejet szerintem momentan a nagybanki projektek adjak, ha ilyenre akarsz bekerulni, nemi finance knowhow is kelleni fog (cfa stb) ezzelna felallassal viszont mar nagyon klassz kulfoldi helyekre is be lehet jutni
2018. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első lépés egy felsőfokú vagy afeletti (C2) angol.

Második lépés alapszintű programozási ismeretek (pl. SQL, agile metodológia, infrastrukturális ismeretek)

Harmadik lépés jó kommunikáció írásban és szóban

Negyedik képes az adott terület (domain) elsajátítása

2018. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A felsőfokú angollal nem lesz gond, a többire viszont rá kéne gyúrnom. Ezek közül mi az, amit már egy gyakornoktól is elvárnak? Gondolom a többit könnyebb lenne megtanulni gyakorlat alatt, ahogy felszedi a tudást az ember.
2018. jún. 18. 15:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Az angolt és a kommunikációt.

Illetve hogy légy nagyon precíz, én néha kihagyok egy-egy szót az emailekből, egy BAnál ilyen nem fordulhat elő.

2018. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően két fontos kihívás van a szakmában szerintem, amit kezelni kell tudni.


Az egyik a projektek körül lebzselő stakeholderek kezelése, akikből ugye a követelményeket ki kell szedni, borzasztóan szerencse dolga, hogy kit fogsz ki. Rengeteg történetet tudnék erről mesélni, borzasztó negatív esetek is voltak (idióta, egomán, énmegmondomatutit stb stb) ezeket valahogy tudni kell kezelni. Szóval ez kommunikáció és sok-sok önuralom.


A másik a technológiai oldal, ha felvesznek egy céghez ott jóeséllyel egy évek óta már hegesztgetett ótvar rendszer mellé rakják be az embert, baromi fontos, hogy ennek a különféle architekturális és folyamatbeli jellemzőivel gyorsan tisztába tudj kerülni. Ehhez kellenek technikai skillek, nem árt ha be tudsz menni egy adatbázisba körülnézni (sql) megérted a már megírt specifikációkat (uml) vagy neadjisten a forráskódot is át tudod alap szinten látni.


Ha a fentiek megvannak, ki fogod tudni értékelni a projekteket, hogy mik azok a kulcspontok, amikre figyelni kell bennük. Vannak projektek, amik teljesen reménytelenek akár a humán akár a technológiai tényező miatt, ezekből ki kell szállni amint teheted, fontos a reális helyzetértékelés.


Ja és kell stressztűrés is, valahogy a BA egy olyan szerepkör, amin sok frusztráció lecsapódik, a business oldalé is, meg a developereké is, néha nagyon nagy a nyomás, erre is készülj fel.

2018. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami a domain knowledge. Ez Magyarországon nem annyira számít, lényegében ebből a pozícióból totális hiány van, tehát ha megvannak az alapvető BA skilljeid, akármilyen projektre felvesznek.


Viszont fontos tudni, hogy Magyarországon az üzleti alkalmazásfejlesztés egy elég beszűkült terület, igazán érdekes projektek hát maximum junior szinten vannak, amikor már van pár év tapasztalatod, nem annyira kihívás, szóval érdemes külföld felé nézelődni egy idő után. (én is ezt tettem) Külföldön viszont ezek a pozik borzasztó specializáltak, míg mondjuk Magyarországon simán kijön egy olyan hirdetés, hogy keresünk BA-t, banki háttér nice to have, addig Svájcban ez úgy néz ki, hogy keresünk BA-t, x év regulatory meg x év MIFID 2 tapasztalattal.


Célszerű úgy mozogni az állások között, hogy legyen egy stabil domain profilod amit később el tudsz adni, hogy igen, te szakértője vagy ennek és ennek az üzleti területnek.

2018. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár én szoftverfejlesztő vagyok pénzügyi területen (jelenleg egy banknál), de szorosan együtt dolgozom a BA-kkal.


Hogy van-e lehetőséged? Naná. Az előző helyemen a legjobb BA egy csajszi volt, akinek matematika tanári és filozófia (!) diplomája volt. Neked már egyből előnyöd lesz ilyen tekintetben.


A többiek leírták, hogy mi kell hozzá, csak megerősíteni tudom.


A fizetés: kezdőként kb a fejlesztőkével egyező fizetésre számíthatsz amennyire én tudom, senior szinten meg akár többre is.


Hajrá!

2018. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hogy alakult?
2021. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!