Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment diplomával milyen munkákat kaphatok? Olyanokra gondolok mint PL:üzleti elemző vagy rendszerfejlesztő.

Figyelt kérdés

#munka #diploma #Gazdaság és menedszment
2014. aug. 21. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
1%
Inkább a krumplisűtő, mibensegíthetekjózsi stílusú állásokban kéne gondolkodni.
2014. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Az első válaszoló sztem magát minősíti...


Sztem attól függ,hogy mi tartozik a munkakörbe. Ha úgy érzed képes vagy rá, és a munkáltató is, tehát felvesz, akkor kb. akármilyen munka gazdasági pályán. Én is most végeztem ezen, munkát még nem kerestem, pihentem a nyáron. De korábbi években végzett ismerőseim közül van, aki a big4 egyikénél helyezkedett el számvitel területen. Egy másik egy multinál junior üzleti elemzőként. Van aki a családi vállalkozásukba szállt be, vagy alapított egyet. Vannak, akik a közszférában pl. NAV-nál. Szal elég változó.

2014. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon összetett. A diplomád értéke nagyban függ pl. az intézménytől (a szaktól kevésbé, inkább az intézménytől) és az intézmény aktuális megítélésétől. Akár az interjúkon nyújtott pillanatnyi teljesítményed is lehet döntő jelentőségű... hol végeztél?
2014. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha felém irányul a kérdés, akkor BGF-en.
2014. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
BGF
2014. aug. 22. 15:03
 6/7 A kérdező kommentje:
A Budapest Gazdasági Főiskolán végeztem.
2014. aug. 22. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem; a BGF elég jó, sőt! De a gazdálkodási szakoknak már az ezredfordulón sem volt nagy érteke (bár a BGF még ezek között is "nívós"), kb. mint a bölcsész diplomáknak (piaci értékről beszélünk, nem befektetett energiáról vagy nehézségi fokokról). Üzleti elemzőnek inkább számviteli főiskolásokat, míg rendszerfejlesztőnek inkább gazdinfósokat preferálnak (ha már BGF). De a vak szerencse és / vagy puncsfaktor nagyban módosíthat ezen a felálláson... végül is. Miért ne? A bolognai rendszer sikeresen megtaposta a pszf hírnevét is (ahogyan a többit is), úgyhogy... igen. Szerintem; kb. ugyanannyi esélyed van.
2014. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!