Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok a próbanapról?

Mit gondoltok a próbanapról?

Figyelt kérdés
2018. jún. 19. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
2018. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Baromság. Ezek a cégek ebből élnek hogy minden nap jön valaki próbanapozni aki ingyen dolgozik nekik.
2018. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

2-es, a próbanap lehet bejelentett, fizetett is, mégpedig egyszerűsített foglalkoztatással.

Mit gondolok róla?


Szerintem arra jó, hogy nagyjából a munkavállaló és a munkáltató is látja, menni fog-e a munka, tetszik-e vagy sem. Tudok olyanról, hogy valakivel nem töltették le a 3 hónap próbaidőt, hanem kb. 10 nap egyszerűsített foglalkoztatás (próbanap, alkalmi munka, mindegy, hogy hívjuk) után rögtön szerződést kötöttek határozatlan időre.

2018. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kulonosen hallottam volna rola, hogy fizetnek stb
2018. jún. 19. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Azt, hogy marhaság, büntetni kéne , különben meg megszüntetni és eltörölni. Kereskedelemben pl. nem értem mi értelme a próbanapnak, valakinek van egy végzettsége, papírja erről akkor tudja nagyon is jól hogy mire vállalkozik.


Nálam ott bukott meg egy kis élelmiszer üzletlánc, hogy a központi emailjükön kerestem őket nemrég, nem reagáltak, eltelt 2 hónap kb. a buszokon villog a reklám hirdetésük gyere dolgozni xxxx üzletlánchoz, jelentkezz azon a címen amin kerestem őket.

A környékemen van is egy ilyen boltocska, dumáltam az eladóval, azt mondta próbanap, aztán alakalmi bejelentés 1 hónapig xd. Na persze, menjen oda az akinek K volt az anyja.

2018. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

szerintem is hülyeség.


egy részt tényleg amiatt, mert a legsuttyóbb cégek ingyenmunkaerős kiskapunak használják, másrészt tényleg semmi értelme nincs.


ott a próbaidő, ha a cég is komolyan gondolja, hogy munkavállalót keres, és ha a munkavállaló is dolgozni akar.

lehet hogy 1 de ahogy más is mondja, lehet 10 nap kell ahhoz, hogy mindkét fél meggyőződjön arról, hogy a másik mennyire megfelelő számára, ha valamelyiküknek nem tetszik, indoklás nélkül megmondhatja.

de ahol kifejezetten ad a cég 1 napot, bevágják a munkavállalót a mélyvízbe, és ezek alapján azt mondja, hogy ez neki sok, az nem jelenti azt, hogy biztos nem jött volna bele mondjuk 1 hét elteltével...

2018. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

Próbanap = egyszerűsített foglalkoztatás!


Felvesznek napidíjjal pár napra, ha bejön neked, akkor véglegesítenek! Mi ezzel a bajod?


Dolgoztam így 15 napot (nettó 157 500Ft), napi 8 óra nettó 10 500Ft/nap, 4 nap pihenő, majd kértem, hogy mehessek még így mielőtt döntök, újabb 15 napra kaptam nettó 157 500Ft-ot.

Teljes havi bér meg br. 165 100Ft lett volna, összehasonlítod a kettőt, jobban jársz szerintem, kevesebb munkanap majdnem annyi nettó, mint a rendes munkánál a bruttó!


Mi ezzel a bajod??? Tényleg nem értem!

2018. jún. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, én sem értem, mi bajuk az olyan próbanappal, ami egyszerűsített foglalkoztatásos - hiába írtam, hogy van olyan, ahol fizetnek rendesen - nekik csak az él az agyukban, hogy a próbanap=ingyen nap.


A kérdés úgy szól, mi a véleményed róla, nekem az, hogy adott esetben jó is lehet - de mondd meg a véleményedet - jól lehúznak :D (3-as)

2018. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!