Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondok egy munkahelyen...

Ha felmondok egy munkahelyen akkor még 30 napig ott kell dolgoznom a felmondási idő miatt?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit tartalmaz a szerződés, nekem pl. 75 nap.
2018. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el talán a munkaszerződésed.
2018. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, amikor menni akarsz, azelőtt 30 nappal kell felmondanod. Már ha nincs ennél hosszabb felmondási idő a szerződésedben.

De amúgy minden megbeszélés kérdése. Én jöttem már el cégtől egy hét alatt, de eleve azzal mondtam fel, hogy szereztem mást a helyemre, aki utána azonnal folytatni tudta a munkát. Elvileg a felmondási idő azért kell, hogy tudjanak mást találni a helyedre. Ha ebben segítesz, simán lehet, hogy eltekintenek tőle. Persze ez csak kisebb cégnél működik, multiknál megvannak a kötelező köreik az új emberek felvételénél.

2018. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"akkor még 30 napig ott kell dolgoznom "


Nem konkrétan dolgozni, hanem letölteni...

A felmondási időt le kell tölteni. Ha elindul, mindegy, hogy mi történik alatta, letelik. Semmi nem tolja ki az idejét.

2018. jún. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BettiBea92 válasza:
0%
Szia! Ha a munkaszerződésedben a MT 69 rész szerepel vagyis arra hivatkozik a felmondási idő, akkor 30 nap. De tanulmányozd a Munka törvénykönyvet és vannak azonnali hatállyal való felmondás, illetve ki tudod íratni magad betegszabira az szartból 15 nap.. plusz ha van meg szabid azt is kiveheted.. így nem tudnal kötelezni. De beszéld meg a munkáltatóddal.. találk ki olyant, hogy elkell utazzál külföldre és a papírjaidat pl 1-2 héten belül kéred. Sok sikert!
2018. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sosetom ***** válasza:

Ahogy a többség is mondta, nézd át a szerződésed. Aztán (ha ez nehezen megy) vegyél erőt magadon ülj le a főnököddel és próbáld úgy alakítani a dolgot, hogy mindenkinek jó legyen.

Ha egy s@ggf#j a főnököd akkor szabi/betegszabi és gyorsan eltelik azaz 1 hónap.

2018. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!