Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyar vagy? Dolgozol? Mennyir...

Magyar vagy? Dolgozol? Mennyire vagy átlag magyar?

Figyelt kérdés
Az átlag magyar havi 340 ezret keres bruttóban. Ha alatta vagy az átlagnak, mennyivel?

#átlagfizetés #átlag magyar
2018. jún. 21. 10:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%
Magyar vagyok, Dolgozok. Nem vagyok átlag fizetésű magyar. Felette vagyok a statisztikai átlagnak (ahogy számolom több mint háromszorosan).
2018. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%
Átlag alatt keresem jóval.
2018. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
44%

Én is magyar vagyok, és az átlag felett. És akik körülöttem dolgoznak (bár "titkos", de úgyis tudjuk) szintén átlag felett keresnek. Ilyen ez a cég. :)

De az előző munkahelyemen a felét se kerestem meg, és kilátás se volt rá, hogy változna a helyzet. Ezért is váltottam.

2018. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%

Magyar vagyok, Nyugat-Magyarországon élek, nagyságrendekkel a fenti összeg nettója felett van a bevételem, nem szeretném leírni, mert megfigyeltem, hogy aki itt leírja, hogy jól él, azt hazugnak könyvelik el.


A párom pedagógus, neki körülbelül ennyi a bruttója, viszont ehhez már lépegetnie kellett előre.

Különórákból még egy százast összeszed, ez lehetne több is, de nincs rászorulva, nem is korrepetál, csak tehetséggondoz.


Édesanyám még dolgozik, szintén pedagógus, iskolaigazgató, jelentősen a fenti összeg felett keres.


Édesapám nyugdíjba vonult, Ő orvos volt, viszont nem volt törekvő, praxissal sem rendelkezett, szerintem nem keresett a vége felé jelentősen többet a fent megnevezett összegnél.


A városban nem sokan dolgoznának ennyiért, mindenki Ausztriába jár át, 1300 euró alatt (+13.-14. havi) nem nagyon van olyan lakos, akinek családja is van.

Rajtuk kívül vannak azok, akiknek itthon jó állásuk van, vagy- mint jómagam- vállalkoznak.

Nagyon minimális az a réteg, aki egyszerű pozícióban itthon dolgozik, például boltban vagy gyárban.

Miért tennék, ha nincs olyan végzettsége/esze, hogy vezetői pozíciót érjen el, vállalkozói ambíciói pedig nincsenek, természetes, hogy kijár a bér háromszorosáért, legfeljebb 5 perccel többet autózik reggelente.


Egyébként az összeg teljesen reális, hiszen- gondolom- a céges osztalékfelvételek is benne vannak, számold ki, hogyha 500 millió forintot kivesz valaki évente a középvállalkozásából, az hány minimálbért húz fel a fenti átlagra...

2018. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
36%

De jó, más ember évekig tanul, próbál elhelyezkedni diplomával meg minden sz@rral, aztán épphogy a minimálbért megkapja. Ők, és még sokan mások is az alacsony fizetés miatt mennek tüntetni és vágynak el az országból. Erre itt nem elég hogy többségben vannak a jómódúak, de még az átlag magyart is messze túlszárnyalják. Milyen jó nektek. Más 30-40 év kemény és hűséges munkával, se kap a 140-nél többet.

(18/f - pályakezdő, minimálbérrel.)

2018. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Utolsó, ez a te bajod.

Költözz Sopronba, egy héten belül kapsz munkát Ausztriában, ha jó a kiállásod, 400 000 alatt akármennyire akarsz, nem fogsz munkát kapni.

De ha tehetséges vagy, itthon is ezernyi lehetőséged van.


Egyébként el vagy tévedve, 140-et egy Tesco-c árufeltöltő kap, nem olyan, aki versenyképes diplomával rendelkezik.

2018. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%
#15. Pályakezdőként én is minimálbért kaptam. 25 évig kellett dolgoznom és várnom egy jól fizető munkahelyre, és nem kevés szerencse és bátorság is kellett hozzá, mert ugrani is kellett, csapot-papot otthagyni, és 200 km-rel odébb költözni.
2018. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%

#17: ugyanez van nálam is. Igaz én csak 20 éve dolgozok a szakmában. 11-es voltam.


Pályakezdőként az embernek vagy sikerszsakmája van és mellé summa cum laude-val teszi le a diplomát (ebben az esetben már pályakezdőként lecsapnak rá a cégek), vagy gyakorlatot szerez és addig befogja a száját a minimálbérrel.


Azok meg, akik 10+ éve dolgoznak minimálbérrel ...hát nem akarom őket balfékeknek hívni, de fogalmazzunk úgy, hogy már rég tehettek volna valamit azügyben, hogy ne minimálbért keressenek.

2018. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%
"(18/f - pályakezdő, minimálbérrel.)" - Jaj, hát pályakezdőként nekem sem csöppent az ölembe semmi, főiskola mellett diákmelóztam, utána meg belecsöppentem a válságba, több, mint 20 céget jártam meg 10 év alatt, ebből volt olyan, amit 1-2 nap után otthagytam, voltak 1-2 hónapos szerződéseim munkaerő kölcsönzőn keresztül, volt több éves, amit egy gazdasági vezetői döntéssel húztak ki alólam, voltam munkanélküli többször, de mindig talpra álltam és kerestem a lehetőségeket. Most meg van egy főállásom meg egy mellékállásom, és mindkettő kapcsolódik a tanult szakmámhoz, van 2 béren kívüli juttatás, amit a munkabérrel kapok, így megvan tulajdonképpen ennek a kérdésben felvetett bruttó átlagnak a nettója a két melóból, plusz kapok más béren kívüli juttatást is. Na, de én csinálom, és nem nyavalygok... Jó, én is bosszankodtam, amikor úgy volt, hogy nehezebb volt, de akkor sem ragadtam bele, hanem miután kiadtam magamból, nekiültem ismét próbálkozni...
2018. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#2

Nem hiszel a KSH-nak?

Lehet, igazad van, mert én is csak annak a statisztikának hiszek, AMIT ÉN HAMISÍTOK!

2018. jún. 21. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!