Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » McKinsey, Boston Consulting,...

McKinsey, Boston Consulting, IFUA meg az ilyen tanácsadó cégeknél tényleg már akár a pályakezdők is bruttó milliós fizetéssel kezdenek?

Figyelt kérdés
És miért csak Corvinusosokat vesznek fel? Néztem linkedin-en csomó profilt, akik itt dolgoznak, 99%-os Corvinus-os volt, talán az IFUA-nál egyedül nem annyira, volt pár BME-s is.

2018. jún. 27. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első kettőnél lehetséges, de nem forintban fizetnek tudtommal.

IFUA-nál kétlem, de az átlagnál biztos magasabb a fizu ott is.

A Corvinus-os dolognak egyszerű a magyarázata, szimplán a legtöbb zsenit, és az ország legokosabb embereit akarják összegyűjteni ezek a tanácsadó cégek, és hogy őszinték legyünk, bármennyire is álltják az ellenkezőjét ezen az oldalon egyesek, azok általában nem a BGE-re, Metropolitanra, Óbudaira vagy az IBS-re szoktak járni. Persze azokkal is lesz munkád, nem azt mondtam, hogy nem.

Itt ez a cikk az McKinsey vezérigazgatójáról:


[link]


Ahogy ő is mondja, "nekem csak a legjobbak kellenek."

2018. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
McKinseynél már 2003ban is 600k volt a kezdőfizu állítólag, ennek alapján szerintem teljesen reális.
2018. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

McKinsey és BCG esetén Budapesten br. 4,500 - 5,000 EUR a kezdőfizetés.


Ehhez jön heti 50-60 órányi munka, nagyon sokszor hétvégén is.

2018. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenlegi McKinsey pályakezdő fizukról vannak esetleg infóitok? Tényleg EUR-ban fizetnek? Big4 nál is kell 60 órát dolgozni, de ott mégsem kap ekkora összegeket egy pályakezdő.
2021. ápr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, euróban van meghatározva. Kb. 750 ezer Ft nettóban a legalacsonyabb tanácsadói fizetés, ez nem alkuképes, szintek vannak és ahhoz társított fizetések.


Big4-nál nem heti 60 óra az átlagos munka, az egy kiugró, szélsőséges adat, ami max. 1 hónapig van (de ekkor már nagyon sokat mondtam). Ezzel szemben a McKinsey-nél ez simán lehet átlagos projekt alatt (sőt...).


Azért fizet többet a McKinsey meg a BCG, mert drágábban tudja eladni a projektjeit, mint akármelyik big4.


Bővebben ld. amit itt írtam: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2021. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Friss adat: McKinsey consultant, egy év tapasztalattal - bruttó 40.000€ / év
2022. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!