Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki diplomával közfogis nettó...

Aki diplomával közfogis nettó 70-ért az miért nem megy el akármilyen gyárba boltba akárhova ahol többet adnak?

Figyelt kérdés

Sírnak rínak hogy diplomával ennyi bér és megalázó... az.

Na de nem kell ott szarakodni. AKármilyen hiper gyár bolt stb bárhol 2x ennyit adnak minimum.

Miért nem mennek oda?

Ja mert ott melózni is kéne nem csak az ánuszvakarás folyna? Ez a gond?

Láttam mit csinálnak levéltárban a diplomás közfogisok... hát én még nettó 70et se adnék nekik azért amit ott művelnek...

Másik oldala hogy nettó 70ért én is épp azt csinálnám amit ők. A nagy semmit.


2018. júl. 4. 21:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Otthon ül a derék közfoglalkoztatott "


Bocs de én kérdésemben kifejezetten a diplomás közfogisokról beszéltem .... és nem a négy elemis 3H-s dakotákról.

Hogy van az (nálunk a családban van ilyen) hogy egy harmincas diplomás nyelvvizsgás nő ott ül a helyi önkormban és közfogis nettó 70-ért,????

És akkor felvennék őt ide meg oda nem ennyiért hanem 2x ennyiért és nem megy, mert ott hajnalban kell kelni stb.


Azért mondom én nem adnék neki 70-et se.

Adnék 20-at aztán csak elmegy valahova melózni!

Mert ez nem meló ez pocsolya.

2018. júl. 5. 09:31
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos a 100-120 ezer is langymeleg xar. Mire elég ez???

És még kelljen korán az ember. Fizesse a buszbérletet, több kaját, nem beszélve a ruha használattól, koszolódástól, több mosópor, stb. Ha ezt kivonod, akkor pont 70 ezret kapsz ;) Hát nem vicc?

2018. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejtettem ki elég részletesen, de én meg úgy gondoltam, hogy a diplomás közfoglalkoztatott is ugyanabban a helyzetben van, mint a falu széli dögevők. Kevés a fizetés, de legalább irodában dolgozik, nem kell több műszakba járni, éjszakázni, buszozni, sőt, a faluban még nagyobb is a presztízse annak, aki a hivatalba' dógozik, mer' az értelmiségi. Ha már valahogy összeszedte a maga fingfűrészelés-szarpasszírozás BSc diplomáját, nagyon nehezen fog lealacsonyodni arra a szintre, hogy 8 általánost végzett betanított melósok között robotoljon a szalag mellett. Igaz, hogy ott többet keresne, de nem olyan sokkal.
2018. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"sőt, a faluban még nagyobb is a presztízse annak"


És aki a nagy büdös Budapesten teszi ugyanezt? mert azért itt lenne egyéb lehetőség is nem csak a 70ért szarakodás meg a 100-ért gyári meló.

és mégis több ezer diplomás közfogis van itt is.

2018. júl. 5. 18:44
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Én is így kezdtem néhány éve. Elvállaltam és csináltam. Nem túl nagy hévvel, hiszen ez a fizetés abszolút nem motivált. Inkább demotivált. Eleinte örültem, hogy szerezhetek egy kis tapasztalatot a szakmámban. Aztán úgy is tudtam, hogyha majd jön más, akkor dobbantok.

Így is lett. Ma a bruttó 10-szeresét keresem a három évvel ezelőtti nettó fizetésemnek.

Megérte egyszerűsített foglalkoztatásban lehúzni ott egy félévet? MEG! Sokat tanultam belőle, mindenféle téren.

2018. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként én el nem tudom képzelni hogy lehet diplomával közfoglalkoztatottként 70-et keresni. Én ismerek olyat aki közalkalmazottként semmi féle végzettséget nem igénylő munkával 140 nettó + cafeteiát keres.
2018. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Képzeld hasonló munkával 240 ezret kapok + utazási támogatást. Néha még egy jót is aludni lehet a hivatalban.

Havi 70 ezer a semmiért tökéletes!!! 120 3ért meg a beled kidolgozod. Nem mindegy

2018. júl. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Girlll3 ***** válasza:
Én megmondom miért nem megy. Az árufeltöltés fizikai munka, ki tudja milyenek az emberek, akik ott dolgoznak.Mivel nem mindenki bírja a fizikai munkát, ezért egy diplomás nőnek, még a levéltárban való munka is jobban megfelel, még akkor is, ha alig fizet. Egyébként mire valaki diplomával odáig eljut, hogy közfogis lesz, gondolhatod, hogy rengeteg állásinterjún volt és sorozatos elutasítások miatt van ott, ahol. Emiatt pedig az önbizalom is igencsak megcsappan. Ehhez azért még azt hozzátenném, hogy sok olyan diploma van, amihez egy ilyen adminisztratív tapasztalat jól jön, tegát addig is csinál valamit a diplomás és később egy többet fizető irodai munkánál mondhatja azt, hogy neki van ebben és ebben is tapasztalata, ami baromi jól jön, mert a munkák zöménél, bármilyen munka legyen is, tapasztalatot várnak el. Betanítani senki sem akarja a munkaerőt.
2018. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Girlll3 ***** válasza:
Jah, és hozzátenném, hogy nem mindegy hol vagy közfogis, van ahol rengeteg a munka, csak azt hiszed, hogy lógatja a lábát a közfogis azért a kis pénzért. Egészségügyi adminisztrátorként például biztos nem láblógatós a munka, de cserébe tűrni kell a monotonitást, a sok munkát és az emberek türelmetlenségét, mert az egészségügyi rendszer csuda jó itthon. Ezt viszont tapasztalatból írom. Sok közfoglalkoztatott ugyanazt a munkát végzi, amit egy normál dolgozó, mégse tudják felvenni állandó bejelentett dolgozónak, mert mondjuk létszámstopp van az intézményben. És időszakosan jó az a munka, amit nem kell megfizetni, mert az államtól kapja a közfogis a fizetést.
2018. dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!