Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha soha nem...

Mit tegyek, ha soha nem szeretnék teljes állásban dolgozni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, eddig elég jól kihúztam, most fejeztem be a BSc diplomámat. De igazából rájöttem, hogy ami munka a "szakmámban" tetszene nem vagyok elég kompetens hozzá, vagy autót kell hozzá vezetni, amiben pedig elég selejtes blfsz vagyok... és bármennyi gyakorlással se menne, pláne céges autót kockáztatni. Félek és egyben utálok autót vezetni. :D így diákmunkákat csináltam, meg az most is van, hogy legyen pénzem, de heti 5*8 órát képtelen vagyok dolgozni, onnantól egyenes út a nyugdíj és a halál felé, hogy ez elkezdődik, úgy érzem. Most még mentőövnek ott van ugyanennek a szaknak az MSc-je, azzal még két évet kihúzhatok. De utána nem tudom mit kezdjek az életemmel. :'(

2018. júl. 5. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Majd benő a fejed lágya. Ha nem, akkor vagy szabadúszó leszel vagy nincstelen. Mi a szakmádv
2018. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
?*
2018. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Dolgozz részmunkaidőben bérelhető csak szobát olcsón, keress olcsó ételeket, éhen halni nem fogsz, vegrtalni tudsz így évekig
2018. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Vallalkozz

Home office ha a munkaltato engedi es otthonrol is el tudod vegezni barmit is csinalj hisz az nem derult ki mit tanultal

2018. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon egyszerű: olyan munkát kell keresned, amivel heti 40 óránál jóval kevesebb ráfordítással is tudsz keresni annyit, amiből megélsz. Nem kell, hogy alkalmazott legyél, ha vállalkozóként meg tudod oldani, hogy mondjuk heti 3 nap dolgozz csak, esetleg 5 nap 4 órát, máris megvan az álmod.

Azt mondjuk nem állítom, hogy könnyű lesz. Ha nagyon nem megy, ajánlom a vendéglátást a Balaton partján főszezonban, esetleg valami gyári melót a számukra aktuális csúcsszezon idején. Garantálom, hogy mindkettő után úgy fogsz örülni a heti 40 órának, mint majom a farkának.

2018. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Én is így vagyok csütörtök pénteken és minden reggel életképtelen vagyok. Gyűlölök időben felkelni monduk 7kor de munka miatt kell.

Kormányhivatalban dolgozok 8:00 tól 16:30ig de tuti felmondok. Nem bírok ébren maradni hiába fekszek le 20:00 körül


Keresek valami jobb munkát aminek lazább az időbeosztása

2018. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég szar az itthoni helyzet a részmunkaidős álláspiacon, de nem lehetetlen. Komoly melóra ne számíts, bolti eladó, mozipénztáros, raktáros lehetsz részmunkaidőben és számolnod kell azzal, hogy ha nem pörög az üzlet, téged raknak ki először.


Vagy lehetsz vállalkozó, de őszintén szólva az nem feltétlenül jobb, mint egy teljes állás, sőt.


De a helyedben ha van egy diplomád, próbálnék keresni olyan területet, ami érdekel. Ha utálod, amit csinálsz, azt heti három napban is utálni fogod, és tekintve, hogy vagy 40 évnyi munka van előtted, érdemes belefektetni most némi időt, hogy ne szenvedni járj be a munkahelyedre.

2018. júl. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy ha egyébként van eszed, akkor mehetsz akadémiai pályára, az egyetemi kutatómunka elég nyugis. De ahhoz egy PhD-t is le kellene tenni.
2018. júl. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy csak szólok, hogy 5*8 óra nagy luxus.

A kommunizmus elején 6 munkanapos hetek voltak Magyarországon, Oroszországban pedig kísérleteztek a 8 napos "hét", 7 munkanap bevezetésével.

Ezen kívül manapság is vannak olyan szakmák, ahol jóval többet kwll dolgozni, valamjnt irodai munka esetén is sokszor csak papíron 40 óra valójában tovább bent kell maradni.

2018. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Menj svájcba vendéglátósnak nyári vagy téli szezonra.Keresel annyir hogy megélj.Egy szezon alatt minden költség levonása után marad 1,5-2 milliód kb.Persze ebból ha elosztod a többi hónapra nem leszel mátyás király :D

De ha nem költesz sokat akkor okés vagy.

2018. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!