Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mechatronikai mérnöki végzetts...

Mechatronikai mérnöki végzettséggel lehet olyan állásban dolgozni, ahol gépészmérnöki végzettség az elvárás?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy milyen szakon szeretnék továbbtanulni, alapvetően a mechatronikai mérnöki, gépészmérnöki és járműmérnöki szakok játszanak, mindegyik a BME-n. A mechatronikai mérnöki mostanság elég felkapott lett, illetve eléggé új terület, szóval szerintem talán érdemesebb oda menni, hogy a jövőre készüljek, ne csak a jelenre. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy hosszútávon is érdekelni tudna például a robottechnika, ezért érdekel, hogy mennyi az átfedés ezek között, főként az Msc diploma után (menet közben nem nagyon szeretnék váltogatni).

2016. dec. 12. 19:04
 1/3 anonim válasza:
76%

Egy életed van, csinálj olyat, mint még senki.

Fogd magad és húzz el egy trópusi szigetre, élj túl valahogy.

Ha nem vagy ilyen kalandvágyó, akkor viszont kérdezz körbe a BME-n embereket hogy mit gondolnak a helyzetről.

2016. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Simán

Én minőségügyi mérnök vagyok autóiparban

Van köztünk kohómérnök, agrármérnök, villamosmérnök, gépészmérnök, textilipari mérnök és műanyagipari mérnök ill műszaki menedzser, van akinek meg még nincs meg a diplomája se, sőt olyan is aki nem is tanul, nem lesz diplomája


Gyártómérnökök közt is van mindenféle, gépész, villamosmérnök, műszaki menedzser, diploma nélkül is sokan vannak, nekik tapasztalatuk van


Akkora mérnökhiány van, hogy ha valamihez értesz és beszélsz angolul és/vagy németül tárgyalási szinten, van normális gyakorlati tspasztalatod (suli alatti gyakorlatra gondolok), akkor lehet válogatni még pályakezdőként is


Sőt normális helyeken arra törekednek, hogy maradjon végleg a gyakornok.

2016. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2 elég jól leírta a lényeget. Jelentkezés előtt az emberek túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a szaknak. Műszaki pályán (is) az fog számítani majd, hogy mihez és mennyire értesz.


Végezhetsz bármilyen hasonló szakon, lesz vele munkád.

Mechatronikai mérnök jó választás, sztem érdekesebb és korszerűbb mint a gépész, de még kézzelfoghatóbb mint a villamos.

Én nem bántam meg, hogy arra mentem, most fogok végezni BSc-vel köv. félévben, nyár óta teljes állásban dolgozom.

2016. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!