Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarnak még mindig a...

Miért akarnak még mindig a közszférában dolgozni?

Figyelt kérdés
Rengeteg ember akar állítólag még a közszférába menni, ugyanis létszámstoppot vezettek be a közigazgatásban én ezt abszolút nem értem miért.... Szerintem egy gyárban többet kap az ember mint a közszférában... Illetve most már nincs az hogy csak ülünk és pihenünk hanem nagyon sok a munka több helyről hallom már hogy reggeltől estig folyamatosan dolgoznak Ennek ellenére még valóban mennek a közszférába dolgozni
2018. júl. 7. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem alapvetően azért, mert biztosabbnak látják a megélhetésüket. Kevésbé függ a munkájuk a piaci ingadozásoktól, biztosan bejelentett munkájuk van, ilyenek.
2018. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Azért, mert lusták. A közszféránál nem létezik jobb munkahely egy lusta ember számára.
2018. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

én is a közszférában dolgozom. csak nem Magyarországon.

így már nincs is gond ezzel. Magyarországon valóban érthetetlen.

2018. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2. Ezt miért gondolod? Szerintem az régen volt most már nagyon más a helyzet, én is dolgoztam de otthagytam mert baromi nehéz volt most multinál vagyok és sokkal könnyebb dolgom van.

Állandóan mindenféle hülye feladatokkal bombáznak minket, nagyon sok a munka túlóráztam sokszor. Megbízhatósági vizsgálat alá helyezhetnek minket, indokolatlan felmondás lejrtödége van, egyszerűen elrohantam borzalmas volt...

2018. júl. 7. 10:56
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Gyárat ne hasonlíts hozzá, ott teljesítményre kell dolgozni.

A multit azt lehet hasonlítani, ott is csak elkell a napot tölteni.

2018. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Aki szociális területen szeretne dolgozni, annak a közszférán kívül nincs túl nagy választási lehetősége.


Nem, kedves kettes, nem a lustaságon múlik. Pl a gyermekvédelem, humán közszolgáltatások, önkormányzatok, múzeumok, könyvtárak, okmányirodák stb dolgozói mind-mind közalkalmazottak ill. köztisztviselők.

2018. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Én közszférában dolgozom kormánytisztviselőként diplomával. Péntek 2-ig tartó munkaidö, a bkv bérletet a mumkahely fizeti, 150 ruhapénz, évente több alkalommal kapunk ajándék utalványt min.50 ezer ft értékben, és évente több alkalommal kapunk jutalmat (a jutalom összege min nettó 150.000 ft). Azért ezek nem rosszak a fizumon felül, ami 210 nettó. Ja plusz kafetéria bruttó 200. A konditermet potom pénzért használhatjuk.
2018. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Ki akar kozszferaba menni parom most dobbantott☺gondolom a stabil megelhetes s a nem profit kozpontu melo miatt,kevesebb a stressz forras viszonylag nyugis sot..pont ezert kevesebb a penz is nem torik ossze magukat. En inkabb valasztom a versenyszferat ahol a penz boven jobb mert ugye ott mar kovetelnek.
2018. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Valassz multit ott is a napot el kell tolteni..


Javaslom dolgozz multinal ott is van porgosebb s nyugisabb is de alapvetoen a multikra ez nem igaz kovetelmenyrendszer van nem is keves.Bizony h porgos foleg a kozszferahoz.

2018. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Tévedés, hogy azért vezettek volna be létszámstoppot, mert annyi ember akarna a közszférában dolgozni, ugyanis konkrétan 10%-os munkaerőhiánnyal küzd az ágazat. Egyébként a központi hivataloknél és a kormányhivatali jogállású szerveknél vezették csak be a zárlatot, tehát nem a teljes területen. Nem tudni mire lehet számítani, de állítólag nagyobb volumenü átszervezéseket és leépítéseket is számba vettek.
2018. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!