Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha bűnügyi nyomozó/ügynök...

Ha bűnügyi nyomozó/ügynök szeretnék lenni, akkor milyen képzést kellene előtte elvégeznem?

Figyelt kérdés
Pl programozó vagy ilyesmi, ami szükséges lehet. Vagy mi annak a pontos neve, hogy bizonyíték elemző, mert ilyet sehol nem találtam.
2018. júl. 9. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon bűnügyi nyomozó csak úgy leszel, ha elvégzed a bűnügyi igazgatási szakot az NKE-n ezek a szakirányon. Programozás nem tudom hogy jön ide.
2018. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Láttál már nyomozós filmet? NCIS, CSI stb. Olyan.
2018. júl. 10. 05:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Láttál már olyant, hogy a film nem ugyanaz, mint a valóság? Hogy a főhősre 3x rálőnek és mégis életbe marad?


Amerika nem Magyarország - az első teljesen korrekt választ adott: a bűnügyi nyomozóhoz nem programozónak kell lenni - max programozóként nagyobb előnyöd van egy ilyen munkához, de akkor is kell rendőrségi alapképzés is.

2018. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Láttam már olyant öcsisajt, és itt az ideje, hogy kilógjon a kezed a biliből. Ha tényleg ez az álmod kezdzetsz is készülni az egyetemi képzésre, nézd meg mik a felvételi követelmények, hajts rá a felvételi tárgyakra, illetve már most elkezdhetsz edzeni, mivel elég kemény az erőnléti vizsga. Mire te oda eljutsz valószínűleg középfokú nyelvvizsga is bemeneti követelmény lesz, szóval nem árt egy nyelvet se elsajátítani. Először lehetőleg az angolt.


De arra készülj fel, hogy köze se lesz a munkának ahhoz, amit az említett sorozatokban látsz, szóval ha ilyenre számítasz nagyot fogsz koppanni.

2018. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kedvencen nekem:


"-aaah, azt csinálod, mint az Abby az NCIS-be???"

"-kábé" - már tudom mi jön

"- jajjdeizgalmas tökmenő blablablaaaa"


Elvárások: Ebbi megnyom két gombot a billentyűzeten , paff, az a gyilkos ott!.


Valóság: A labor dolgozik 7-8 hónapot rajta...vagy van használható eredmény vagy nincs :D


A fenti válaszoló jól írta, mit kell az nke-n elvégezni.

2018. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, de azért j lenne egy kicsit többet is tudni, mint amit mások kitalálnak, Te meg csak futsz a bűnös után.
2018. júl. 11. 08:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod ennyiből áll egy nyomozó munkája akkor ismét tévedsz. Megterhelő munka egy bűnügyöm dolgozni. A nyomozó azon kívül hogy tetthelyekre jár és levezet kihallgatásokat ideje elég nagy részét az irodában tölti papírmunkát végezve. A bűnözők után való futás eléggé elhanyagolható századát képezi a munkaidejének...:)
2018. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!