Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri felköltöznöm Budapestre?

Megéri felköltöznöm Budapestre?

Figyelt kérdés
Kaposvár mellett dolgozom jelenleg kb nettò 170-ért. Budapestre szeretnék költözni, kaptam egy bruttò 400-as ajánlatot. Az albérlet árakat elnézve elbizonytalanodtam, hogy megéri-e. Egyedülállò vagyok, a mostani munkahelyemen minimálbérre vagyok egyébként bejelentve, az ùjnál teljesen legálisan menne minden. 25/L

2018. júl. 15. 12:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1 szobás albérlet rezsivel 130 ezer minimum. Jelenleg mondjuk 10 ezret fizetsz. 100 ezerrel többet fogsz keresni.


Összesítve: kb. 20 ezerrel kevesebb pénzed lesz havonta cserébe saját lakásban laksz Budapesten.


Persze ennél sokkal jobb megoldás ha nem albérletbe mész hanem hitelre vett saját lakásba. Akkor a kamattörlesztő + rezsi 80 ezer havonta, tehát összesítve 30 ezerrel több pénz és budapesti, saját lakás. Csak ehhez már meg kéne lennie az önerőnek a hitelhez.

2018. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

mmm.. esetleg járd még gyorsan körül az albérlet-támogatás kategóriát... akkor 1-2 évig tudsz még spórolni a fizudból, albi mellett, ha odafigyelsz a kiadásaidra (ezt csak számlaképes albival tudod igénybe venni). Addig talán a karrier is dob egy magasabb bérsávot.


f28

2018. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!