Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomát megkövetelő irodai...

Diplomát megkövetelő irodai munkakörben Bp-en részmunkaidősként (32 ó /hét) nettó 120 jó pénznek számít?

Figyelt kérdés

A munka laza, egyműszakos, halál kényelmes, 9re kell menni + 6 óra, túlóra az sosincs, szombat sosincs.

De a pénz meg 120. És marad is ennyi, ha 10 évig itt leszek 10 év múlva is ennyi lesz.

Jó/nem jó?


2018. júl. 15. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

"Sokatoknak magas elvárása van."


Az magas elvárás lenne hogy X év egyetem után ne annyit vagy ANNYIT SE keressek mint egy 8 elemis fogasemmi alkesz egy építkezésen?

És ne kezdjük hogy akkor el kell menni oda-nem megyek. Nem ez a lényeg.

A vesémet is eladhatnám a feketepiacon-nem ez a lényeg.

Hanem az hogy diplomával örülhetek ha egy szaros 120-as állást megcsípek (ha egyáltalán) és még ez is a csúcsok csúcs, míg 8 elemivel is kapok ennyit.

Minek tanultam?

2018. júl. 17. 15:17
 42/61 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nagyon nem neked mondtam... Vicces.

Tisztában vagyok én is azzal, hogy Magyarországon trágya és nem is egyforma a helyzet. Érthetem például arra, hogy közalkalmazottak megfeszítve is csak a garantáltat kapják, közben kevesebb képzettséggel betanított munkások többet kapnak.

Én arra mondtam, hogy a garantált bérhez viszonyítva és mai helyzeteket tekintve nem vészes ez. De azt már neked kell tudni, hogy tényleg jó munkának tűnik-e és egyéb élethelyzetedben meg tudsz-e így felelni.

2018. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
53%
Hát jó nagy életképtelen lehetsz, ha a 120-as nettoért küzdesz diplomásként. Ha legalább 1 nyelven beszélsz normálisan, SSC-ben 250 nettot simán megkapsz heti 40 órában :D ... nem egy embert ismerek aki diplomásként, német nyelvvel 300 fölött visz haza Budapesten. Az csak a téged jellemez, hogy egy diplomával a kezedben nem tudsz érvényesülni a munkaerőpiacon. Talán lehet, hogy nem valami utolsó ZSKF/ÁVF/EKF szintű foshalmazra kellett volna járni.
2018. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

" Talán lehet, hogy nem valami utolsó ZSKF/ÁVF/EKF szintű foshalmazra kellett volna járni."


PPKE BTK és ELTE. De semmivel se jobbak mint a ZSKF lenne épp anynit ér. Semmit.

2018. júl. 18. 07:01
 45/61 A kérdező kommentje:

"ha a 120-as nettoért küzdesz diplomásként"


És azon diplomások akik nettó 70-ért közfogiznak akkor azok mik?

És foggal körömmel küzdenek még ezért is??

2018. júl. 18. 07:02
 46/61 anonim ***** válasza:
49%
Életképtelen, szerencsétlen, vesztes... nagyjából ezek a jelzők jutnak eszembe azokról a diplomásokról, akik ennyi pénzért képesek elmenni dolgozni. De egyre inkább érzem, hogy ez egy troll kérdés, mert nem hiszem el, hogy ilyen emberek léteznek Magyarországon, akiknek annyi önbecsülésük sincs, hogy emberi bérért dolgozzanak :D
2018. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
53%

Off: valaki írja már le legyen szíves, hogy mi a túró KONKRÉTAN az az "SSC" és mit kell ott csinálni.


Egyébként nem tudom miért nem mész el akkor valamelyik boltba (Aldi, Lidl) 6 órában kasszásnak, árufeltöltőnek. Azok is megkapnak bőven ennyit (nálunk, dunántúli kisvárosba 205 ezer bruttóért hirdetnek kasszás / árufeltöltő pozíciót Aldinál).


Amúgy kényelmes, laza melóért, 6 órás műszakban 120 ezer nem ANNYIRA rossz.

2018. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
63%
#46 látod,a magadfajták miatt kellene regisztráció előtt kitöltetni egy intelligencia tesztet,és akkor nem szennyeznéd ezt a lapot a hazug,sikertvesztett,kisebbségi érzést elfedő,sértegető dumáddal. Otthon ülő anyuci eltartott kis hülyegyereke..
2018. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
67%
Látom fáj az igazság :Đ
2018. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
74%
Sajnálom ha belegázoltam az érzékeny kis lelkedbe, de a valóság ez. Ha huszadrangú főiskola 0 forintot érő szakját végzed, akkor ehhez mért fizetés is lesz a jutalmad. Aki ezt nem látja be, az szimplán hülye :D Manapság millió értelmes szakma van, amivel röhögve megkeresed a 300 nettot ha jó szakember vagy, de egyszerűbb elmenni andragógiára, filozófiára meg művészettörténetre nevenincs egyetemeken (GDF/AVKF/ZSKF stb.) majd sírni itt gyakorin a 120nettoval ;P na puszi menj inkább tanulj a szabadbölcsész diplomádért, hogy legyen aki elvégzi a közmunkát, amit itt az előző emített.
2018. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!