Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy zajlik az álláskeresési...

Hogy zajlik az álláskeresési járadék igénylés?

Figyelt kérdés

1 hónap a felmondási időm, a maradék szabadságomat (5 nap), majd a 30 nap végén kapom meg.


-A kilépő papírjaimat gondolom megkapom majd az utolsó bent töltött napomon. Az álláskeresési járadékot már igényelhetem amint megkapom ezeket? Vagy meg kell várni hogy leteljen az utolsó 5 nap is, amit már ugye szabadságon töltök, de még a felmondási idő része hivatalosan.


-Úgy tudom a folyósítás alatt rendszeresen meg kell jelenni a munkaügyiben (milyen időközönként?). Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ez a gyakorlatban is így van? És mi történik ha nem tudok megjelenni, csak megszüntetik a folyósítást?


2018. júl. 20. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A papírokkal bemész a mk köpontba, mindent el fognak mondani. Minél előbb mész, annál előbb lesz határozat.
2018. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb havonta kell rendszeresen megjelenni
2018. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehat ha az igénylés utáni 1. alkalommal nem tudok megjelenni, akkor már az első havi járadékot se kapom meg?
2018. júl. 20. 08:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Együttműködési kötelezettséget vállalsz, ha nem jelentkezel kizárnak a programból, nem kapsz demmit egy évig.
2018. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg tart a munkaviszonyod, nem tudsz reguisztrálni, tehát meg kell várni az utolsó 5 napot is. Nem biztos, hogy a papírjaidat megkapod utolsó nap, de ezek nélkül is bemehetsz regusztrálni, és van lehetőség utólagos hiánypótlásra (amikor regisztrálsz, onnantól fogják folyósítani). Párom tavaly 90 napig kapott álláskeresésit, ezidő alatt senki nem hívta sehova, egyszer sem volt bent semmilyen konzultáción meg sehol, közmunkára sem küldték. A 90 nap lejárta után pár héttel jött egy levél, hogy törölték a nyilvántartásból, mert nem jelent meg, de a pénzt végig kapta.
2018. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A regisztráció/igénylés mennyire megy könnyen? Elég egyszer bemenni minden papírommal, és el is tudom intézni amit kell?


A felmondás után pár héttel elutazok egy rövid időre(külföldre), így még az út előtt el akarok intézi mindent. Ezért is aggódok hogy vagy nem lesz kész időben az igénylés, vagy pont akkor hívnak be személyes találkozóra amikor külföldön vagyok, és ugye nem tudok menni...

2018. júl. 20. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

A páromnak már megvolt minden papírja, mikor bement regisztálni/igényelni. Valamikor délután ment, aznap már nem tudták fogadni, annyian voltak, így másnapra kapott egy időpontot, és ráírták a papírra, hogy már az első naptól jár a pénz, nem csak akkortól, mikor valójában sorra került. Emiatt kellett kétszer bemennie, de semmi egyéb, mikor végre sorra került, elég goyrsan elintéztek mindent, és nem kellett többet mennie.

2018. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!