Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadék -...

Álláskeresési járadék - kötelezettségek?

Figyelt kérdés

Ha álláskeresési járadékra jelentkezek be a munkaügyin (abszolút jogosult vagyok, 10 éve van munkaviszonyom folyamatosan), gondolom "együtt kell működni", vagyis ha behívnak a hivatalba be kell mennem, de ha ajánlanak állást, nem kell elfogadnom, hogy 90 napig kapjam a járadékot, igaz?


Nem KMK vagyok, csak 10 év után úgy érzem, ezt a nyarat kiveszem magamnak. Mivel milliós nagyságrendben fizettem az adót, úgy érzem az a 3x139ezer bruttót kivenni fair (a biztosítási kötelezettségről nem is beszélve :)).

Szeptembertől keresnék munkát ergo megint "tisztességes" állampolgár lennék.


Bemegyek én a hivatalba ha kell, de nem akarok kényszerből elfogadni valami hülye irodai munkát havi 110 nettóért.

Ha valakinek van erről tapasztalata, megköszönöm ha megosztja.


2018. jún. 6. 10:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Ó egyébként budapesti vagyok, tehát nem vagyok nekik kiszolgáltatva, meló is van bőven, de szeretnék 2-3 hónapot magamnak most.
2018. jún. 6. 10:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos, ha felvenne a munkáltató, ahová kiközvetítenek és te nem fogadod el, akkor megvonják azonnal a járadékot. Az más, ha meg tudod beszélni ezt a munkáltatóval és ő írja rá a lapodra, hogy nem vesz fel, mert nem felelsz meg neki.
2018. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Párom is tavaly ezt csinálta. Mondjuk ő keresgélt közben, de a te szempontodból annyi a lényeg, hogy ő is 90 napig kapta az álláskeresésit. Egyszer sem hívta senki sehova, akkor egyszer volt bent a munkaügyiben, mikor bejelentkezett. Se "lejelentkezni" nem kellett közben, se közmunkára nem hívták be, se semmi hasonló. Szintén Budapest.
2018. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Reménykedem hogy a nyári időszak miatt a munkaügyisek sem lesznek túlbuzgóak. :)

Ha meg véletlen lenne valami állásdolog, akkor igyekszem úgy intézni hogy véletlenül se tűnjek alkalmasnak. :)

2018. jún. 6. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:
hát igen.igen.nem jellező.senkit nem érdekel semmi a munkaügyin, sz..nak mindenre.hát igen..igen.hasonló cipőben jártam, járok.hát én is járadékon voltam febr.márc.ápr.-ban.egyszer nem hívtak,be,egy helyre sem közvetítettek ki, pedig állítólag hiányszakmám van.bizony bizony..lenne munka,de vagy messze van, vagy ismerem az adott céget így be sem jelentkezek.és a volt munkahelyemen magam mondtam fel,pedig elég jól kerestem,csak volt egy bunkó kollégám, nem tudtam már elviselni a hülyeségét.egy?-inkább 1+2.mostmeg pofára estem,lassan már éhezek.igen bizony bizony,már a megtakaritásaimat élem fel!-de könnyíti lelkem hogy november óta folyamatosan megvan hírdetve a volt munkaköröm a jófogáson.bizony bizony..a fiatalok nem igen vállalják azt amit én megcsináltam nekik szó nélkül.hát így járt a cég EGY hülye ember miatt,csakmert nem sz..ptam a f..szát mint a pécsi köcsög gyerekek.
2018. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!