Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, az évek alatt...

Programozók, az évek alatt hogyan nőtt a fizetésetek?

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Bruttó 400 felett kezdtem valamivel, kétszer nőtt 3% körül két év alatt. Utána kaptam egy bruttó 650-es ajánlatot máshonnan. Fel akartam mondani, de szó nélkül ráígértek, hogy maradjak. Ez után két évig megint évi 2-3%, majd megszűnt a divízió, ahol dolgoztam és az ajánlott új pozíció helyett eljöttem, 30%-os emelésért. Itt megint ez az évi pár százalék megy, már két éve.


Tanulság, hogy ha fontos a pénz, 2-3 évente dobbantani kell. Én 6 év után már majdnem bruttó 1 milliónál vagyok, így az anyagiak már messze nem olyan fontosak, mint a munka és a csapat minősége.


BME Msc. diploma, Java, Scala, CI

2018. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Elso, jol gondolom, hogy a m.s-nel kezdtel? Csak ok fizetnek olyan szrul. :)
2018. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Először diploma nélkül, abszolváltként kezdtem. Bruttó 250, Fél év után felmondtam volna, de ráígértek: bruttó 360, 1 év múlva emeltek br. 550-re, aztán fél év után elmentem másik céghez bruttó 600-ért. Ott most ~4.5%-ot emeltek fél év után. (Java fejlesztő, BSc diploma)

Ahogy nézem egy nagyobb cég nem emel többet pár százaléknál éves szinten, inkább a kisebbeknél jellemző a nagyobb emelés. Ha nagy cégnél dolgozik az ember és nagyobb fizetést akar, akkor muszáj másik munkahely után néznie vagy cégen belül egy magasabb pozíció után.

2018. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
2012 elején nem voltak még olyan erős IT fizetések, mint most. A bruttó 400+ a legjobb volt, amit a GE/Ericsson/NSN/Evosoft ajánlott egy friss diplomásnak.
2018. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

IT.



Mikor kezdtem, 200-at "kaptam" - elvileg, gykorlatilag sokszor "elfelejtette" kifizetni a munkáltató (magánszemély).


Vagy volt, hogy 2-3 havi egyben, addi meg semmi stb. Na, ezt ott is hagytam, mert nem pálya.



Aztán elmentem másik céghez 300-ért, majd kiküldtek Svájcba mint "kapcsolattartó", itt 1,5 évig 7000 chf, most pedig 8200 chf-ot keresek.

2018. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!