Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megérdemlik az...

Szerintetek megérdemlik az informatikusok/programozók azt az irdatlan mennyiségű pénzt amit keresnek?

Figyelt kérdés
Közel nem az ő munkájuk a legfontosabb a társadalom számára szerintem.

2017. dec. 6. 19:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsére nem állami alkalmazottak vagyunk, hogy azt boncgolasd hogy mennyire fontos a társadalom számára amit végzünk. A piac az meg hagy árazzon már annyira, amennyit megér a tudásom.
2017. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos ebben a világban minél keményebben dolgozol annál kevesebbet pénzt kapsz,aki meg semmit se csinál annak meg dől a lé


Informatikus létemre teljesen igazat adok neked,a földművesek például több pénzt érdemelnének mert keményebben dolgoznak

2017. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
82%
A kapitalizmusban nem az dönti el a keresetet, hogy mennyire "fontos a társadalom számára". Nyilván az ilyen betanított földes munkák azért fizetnek keveset, mert bárki meg tudja csinálni, és pár éven belül az automatizáció leváltja ezeket a tudástalan embereket úgyis..
2017. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%

egyébként is van néhány olyan terület, ahol ha nem dolgoznának az informatikusok, elég nagy bajok lennének :D

még egy egyszerű rendszergazda sem keres olyan sok pénzt, ahhoz képest ha nem lennének egy nagyobb cégnél, és mondjuk leállna az egész belső hálózat, akkor mit csinálnának? bezárna a cég, hogy bocsi, de nincs hálózat, nem tudunk dolgozni.


vagy mondjuk a biztonságtechnikai szakemberek. szeretnél online fizetni, és gyakorlatilag bárki ellophatja a banki adataidat, mert nem lenne senki, aki az esetlegesen felmerülő lyukakat befoltozza. márpedig az mindig lesz, sokan azon vannak minden erejükkel, hogy ilyen réseket találjanak a rendszerekben.


aki meg mondjuk mobilos játékokat fejleszt egy cégnél, ott pedig az egyessel értek egyet. a piac beárazza a munkáját, más nem számít. ha nem veszi meg senki azt a játékot mert nincs rá igény, akkor nem is fog jól keresni hosszútávon.

2017. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
69%

Kit érdekel. Szabaz piac van, pénz az Isten. Ha megfizetik, akkor miért ne.


Java EE programozóként dolgozok, 420 nettóra jön ki (tehát ebben bennevan a fekete rész is) és most leszek 25.


Miért kérek ennyit? Mert megtehetem. Mert tanultam, mert ismerek olyan dolgokat, amiket mások nem és mert érek ennyit. Sőt, továbbmegyek, vállalat szemszövéből többet érek ennél, mert az 1 hónapos projekt amin 4 fős csoportban dolgozunk, 20 millió forint feletti megrendelés volt a cégnek.

2017. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy megérdemlik hisz olyan tudással rendelkeznek, amivel csak kevesen, a tudás hatalom a hatalom pedig pénz. Ha szerinted nem fontos az informatika, akkor dobd el a telefonod, kapcsold ki a szamitogepedet, ne rendelj neten keresztül, ne vegyél föl pénzt automatából, ne ülj be szoftver által vezérelt autóba, stb...egyből visszaugrik a világ. Ezért fontos az informatika, a fejlődés egyik mozgatorugoja... És persze mindenki utálja a matekot, gondolkodni senki nem szeret , így a hatalmas munkaerőhiánynak köszönhetően kérhetnek ennyit. Majd ha eldobod a telefonodat meg azokat amiket felsoroltam vagy hirtelen mindenki képes lesz logikusan gondolkodni és programozni akkor visszamegy a fizetés.
2017. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
86%
Mi számít irdatlan mennyiségnek? Nekem fejlesztőként cafeteriaval együtt nettó 280e. Szerintem ez nem irdatlan sok.
2017. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
34%
Akkora pénzeket, amikkel néhány infós dobálózik, összesen három csoportnak lennék hajlandó adni: az eüsöknek (ápolótól osztályvezetőig mindenkinek), a hatósági személyeknek, illetve a buszvezetőknek. Csak a tény az, hogy valóban nem a leghasznosabb munkát végzők kapják a legtöbb pénzt. Aztán hogy ez rendben van-e, az egy egész más téma, de ahogy látom, máris vérszemet kaptak a programozók és a lepontozóbrigád nekiesett a kérdésnek, szóval nem boncolgatnám.
2017. dec. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%

"összesen három csoportnak lennék hajlandó adni"

Hajlandó lennék adni? :D :D LOL

Tudod mit? Alapíts egy vállalkozást, és majd ott eldöntheted, hogy kinek mennyit lennél HAJLANDÓ adni. :D

2017. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Én is fejlesztőként dolgozok, a fizetésem átlagosnak mondható. Igazából ez az én hibám is, hogy nem olyat fejlesztek ami előrébb viszi az emberiséget, hanem csak egy külföldi bank belső rendszerét, szintén java ee mint valaki írta.


De nem érzem úgy, hogy baromi fontos munkát végeznék, persze örülök hogy a tudásomat és a kemény munkámat értékelik, és valamilyen szemszögből nagyon tényleg nehéz munkát végzünk, de más szemszögből rengeteg olyan szakma van, ami nevetségesen alul van fizetve. Csak sajnos a piacon az ilyen szakemberekre van igény és mi olyan helyzetben tudunk lenni, hogy ha valami nincs rendben akkor 2 év után lelépünk több pénzért.


Nem azt mondom, hogy mindenkinek egyenlő mértékben kellene keresnie, mert kiderült már a történelem során, hogy az teljes utópia. Viszont valahogy ez így mégsem helyes.

2017. dec. 6. 23:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!