Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kávézóban lesz az interjú,...

Kávézóban lesz az interjú, hogy illik "megérkezni"?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy nem igazán vagyok városi, és őszintén szólva még sose voltam kávézóban,tehát számomra teljesen idegen környezet, de nem is ezzel van a probléma,hanem az érkezéssel. Az lenne a jobb, ha előbb oda érek, és kikérni valamit(mert gondolom nem lehet egy kávézóban csak úgy ücsörögni) vagy a megbeszélt időpontban érkezzek meg, és ha nem látom, akkor álljak a kávézó előtt?

tudom, hogy az első benyomás a legfontosabb, ezért nem szeretném elszúrni.

20/L



2018. júl. 23. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nincs igazán recept, mert meglehet, hogy az illető nem csak veled beszélt meg ott találkát, hanem esetleg "zsinórban" fogtok nála sorba-ülni. Legjobb, ha bemégy, és a pultnál az felszolgálóknak mondod, hogy xy-nal van találkád.

Vagy azt mondják, hogy ülj le, mert még nincs ott, akkor tedd azt, kérj egy kávét/üdítőt.

Vagy azt mondják, hogy már megérkezett, és megmutatják, melyik asztalhoz is kell menned. Akkor is kérj egy kávét/üdítőt magadnak. Ne várd, hogy majd bárki is vendégül lásson!

2018. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Első jól leírta, ezt így illik csinálni, főleg ha jó benyomást akarsz, azt a pár száz forintot meg nem szabad sajnálni.
2018. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy az első írja. Ahogy odaértél menj be, kérdezz rá itt van-e XY és ha nincs vagy nem tudják ülj le és kérj ki egy kávét.


További tanács:

Ne akard, hogy meghívjanak. Rendelj magadnak inni és fizesd is ki magadnak.

Ha az interjúztató mégis ragaszkodik hozzá, hogy meghív az italra (de semmiképp ne várd ki, hogy hátha, csak ha épp fizetnél és ő ragaszkodik hozzá, hogy rendezi a számlát) akkor elfogadhatod, de egy udvarias köszönömnél ne csapj neki nagyobb feneket.

SEMMIKÉPPEN ne akard te fizetni az ő fogyasztását!

2018. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok! Én egy ilyen szituban pár perccel korábban érkeztem. A megrendelt kávémat azonnal ki is fizettem, így ha a leendő főnököm akarta volna, már akkor sem lett volna mit fizetnie helyettem. Ez a tiszta sor! Mindenki a magáét.
2018. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
a többiek jól leírták, én csak annyit tennék hozzá, hogy azért szerintem jobban illik ilyenkor, ha a leendő munkaadó fizeti a kávét, elvégre ő szabta a feltételt, hol találkozzanak, nem mellesleg egész biztos van nekik keret rá, ha ilyen helyen akar interjúztatni. Továbbá, szerintem elég hülyén néz ki, hogy egy 20 éves munkát kereső lány fizesse azt a pár száz forintot, az interjúztató pasi/nő meg majd nézi...
2018. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Én beülnék, kérnék egy korsó staroprament meg egy fél deci keserűt.
2018. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!