Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokaknak jelenti a budapesti...

Sokaknak jelenti a budapesti albérletkiadás a karrierjüket?

Figyelt kérdés

Most, hogy nagyon felszaladtak az ingatlanárak és albérletárak Budapesten, egy albérlet kiadásából már meg lehet élni, kettővel pedig már kényelmesen is. Vannak olyanok, akik valamilyen módon (pl öröklés) több lakással is rendelkeznek, és azt kiadják, ezért dolgozniuk sem kell?


Ha az embernek van két lakása, amit kiad, azzal már egy szép, magyar átlag feletti fizetést kap úgy, hogy neki nem is kell dolgoznia semmit, időt sem kell fordítania rá, maximum néha ellenőrizni az albérlőit.



2018. júl. 27. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

3 lakást adok ki jelenleg, adózás után nagyjából 463.000 forint bevétel marad a zsebemben havi szinten. Plusz van egy negyedik, ahol lakom - ez úgy jön ki, hogy kettőt örököltem, klasszik hatalmas polgári lakások, mindegyikből két különálló lakást ki lehetett építeni.

Ettől függetlenül dolgozom, újságíró/forgatókönyvíró vagyok, de mintha “csak” a hobbim lenne, akkor és ott írok ahol jólesik.

2018. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Olyat még nem láttam, aki tisztán csak ezzel foglalkozna. A fő bevételük ebből van, viszont mellette fenntartanak valami "polgári" állást, de nem nagy gőzzel. Vagy azért, hogy legyen valami, ami fizeti utánuk a járulékokat és így könnyebben elbújhatnak a NAV szeme elől az adózatlan albérleteikkel, vagy azért, mert tetszik nekik a szakma és hobbiból csinálják.
2018. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy a második is írja. De látom, valaki nem tud kakkuciót fizetni, ezért lepontoz:DD
2018. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
1 te ingyenélő értéktelen senki zéró jó abban a tudatban élni hogy semmit nem értél el csak a rokonaid halálán szórakozol?
2018. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Te is sokat reklámálsz, hogy #méennyi az albérlet, ugye?:D
2018. júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ezt nem karriernek nevezném, hanem megélhetési módnak/jövedelemforrásnak. (nem negatívan írom, csak az albérletkiadás tényleg nem 'karrier' a szó hagyományos értelmében)
2018. júl. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
4. megdöbbentő számomra, hogy léteznek olyan emberek (?) mint amilyen te vagy. elkeserítő.
2018. júl. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is kiadok lakásokat, de ezt nem nevezném karriernek, és nem hagytam ott a normál munkámat miatta, mert minél több lábon áll az ember, annál jobb. Az ingatlanpiac jelenlegi állapota sem tarthat örökké.


Na meg oké, két lakásból összejöhet a pesti átlagfizetés, de azért az nem *annyira* sok, hogy visszavonulva lubickoljak a pénzesőben, ha szeretnék átlagon felüli életszínvonalon élni. :)

2018. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Több ingatlant adok bérbe. Kis garzonokat és szobákat adok ki. Nagyon jól hoz. Nem karrier, hanem biztonság és nyugalmom. Mellette mással vállalkozom és nincs főnököm. Nincs stressz.

Munka nélkül unatkoznék, de azért nem viszem túlzásba.

Többször jelentettek már fel az irigyek, hogy ezzel jelezzék, valamit jól csinálok. :)

Mióta 10eFt egy feljelentés leálltak.

Igyekszem úgy adózni, hogy egy feljelentés ne okozzon gondot, de a 8m éves szintet sem akarom átlépni, mert az Áfás számlát nem bírná a piac.

Hitelböl csináltam, átalakításokkal, 8-10 év volt. A hitel nagyobbik felét már visszafizettem. A nyugdíj miatt már nem kell aggódnom.

Szerintem az ár nem fog lemenni. Eddig volt lent. A fizetések növekedésével további bérleti díj növekedés várható. Ami nekem jó.

2018. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!