Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a karrier összejöhet? Vagy...

Ez a karrier összejöhet? Vagy elrugaszkodtam a valóságtól?

Figyelt kérdés
Szeretnék orvos lenni, de nagyon érdekel az üzlet és kereskedés is. Szóval a tervem az, hogy az orvosi elvégzése után, elkezdek praktizálni, majd lassan magánkórházak marketingelését és/vagy projektjeinek menedzselését is vállalnám. Ha pedig nincs ilyen lehetőség, gyógyszercégnél árulnék gyógyszert, ilyen orvos látogatóként. Persze közben azért praktizálnék, ez csak ilyen kiegészítés. Tudom, hogy sokat kell majd dolgoznom, de karrierista vagyok. Már volt egy marketing cégem, de engem az egészségügy érdekel igazán. De azt is tudom, hogy van a kereskedéshez tehetségem, Így mindkettőt csinálnám. Szerintetek erre van lehetőség/igény?

2018. júl. 27. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg lettvl volna marketing céged akkor ez eszedbe jutna
2018. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tessék?
2018. júl. 27. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Az üzleti részhez is kell végzettség. Csak úgy magadtól hogyan vinnél projekteket?

Nem biztos, hogy egyszerre tudnád kivitelezni a praktizálást és a mellékprojektjeidet... De az is lehet, hogy igen. Csak azért elég idő- és energiaigényes dolog, ezt vedd figyelembe.

Biztos, hogy tényleg praktizáló orvos akarsz lenni egyébként? Ha az egészségügy üzleti oldala érdekel igazán, ahhoz nem kell orvosnak lenni, és úgy is bele fogsz látni valamennyire az egészségügybe (persze más szinten). De azért szerintem ne csinálj meg 'feleslegesen' egy orvosit, nem olyan könnyű az (se a képzés, se a munka).

2018. júl. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már az orvosira jarok, és ez az ami érdekel. A többit csak szeretem, de mellékesek. Praktizálás nélül nem tudnám elképzelni az életemet.
2018. júl. 28. 08:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Az jó akkor :) Nem negatívkodásból írtam ezeket (2. vagyok), csak próbáltam rávilágítani pár dologra, de ahogy látom, ez nálad nem probléma. Egyébként simán összejöhet ez a karrier, tök jó, hogy vannak ambícióid! Javasolnám még egy posztgraduális orvos-közgazdász képzés megszezését is majd (pl. Corvinuson van ilyen), az sokat segítene biztosan (mind képesítést (meglesz a 'papír'), mind tudást illetően).

Milyen projektek menedzselésére gondoltál amúgy? Kíváncsivá tettél.

2018. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De jó, erre nem is gondoltam! Nagyon jó otlet:) Például egyre több magán kórház nyílik, a marketing/reklámok készitése/szervezése. Vagy akar magának a kórháznak például orvosokat keresni, szóval úgy nagyjából a kórház létrejöttében segíteni, nem nagyban egy-egy apróbb területen. Egyébként nagyon jó ötletet adtál, nagyon köszi!! :)
2018. júl. 28. 10:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Sokan elfelejtkeznek a posztgraduális képzésekről, pedig remek lehetőségek. Nekem se jutott volna eszembe, csak tartottam vizsgafelkészítést pár embernek aki posztgrad közgazdásznak tanult. Azt azért hozzá kell tenni, hogy picit nehéz úgy, hogy az embernek nincs semmi pl. pénzügyi-számviteli tudása ( ez a kettő szokott általában probléma lenni), de abszolút tanulható. A többi tárgy szerintem kicsit könnyebb, főleg ha üzleti dolgokban/marketingben már jártas vagy.
2018. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ❤️
2018. júl. 28. 11:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha volt marketing ceged, miert nem specializalodtal egessegugyi marketingre?
2018. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:

Simán reális, csak győzd a tanulást.

Orvosi mellé csinálsz egy MBA-t, vagy ha könnyebbet akarsz, akkor egy Marketing MSc-t és meglesznek az üzleti alapok is.

2018. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!