Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merjek belevágni munkahelyvált...

Merjek belevágni munkahelyváltásba, úgy hogy közben bármikor összejöhet a baba?

Figyelt kérdés

Diploma után egy nettó 80 ezres munkahelyet találtam, pár éve dolgozom itt.


Több, mint 1 éve kezdtünk neki a babaprojektnek, de sajnos még nem jött össze.

Azelőtt is gondoltam a váltásra de inkább képeztem magam, most jutottam el oda, hogy van annyi tapasztalatom/tudásom, hogy talán felvennének jobb helyre.

Viszont itt a felmondási idő 3 hónap, új munkahelyen a próbaidő 1-3 hónap, a 6 hónap alatt pedig ha sikerülne a baba, 2 szék közül a pad alá esnék, mert melyik melóhely tartana meg egy terhes próbaidőst? Még ha pár hónapig tudnék is dolgozni majd lelépnék GYED-re sejtem miket gondolnának és milyen szívesen várnának vissza, pláne ha inszem lesz vagy lombik és rögtön szabival kezdenék...

Viszont így kevés a fizetés, kevés lesz a GYED és nem tudom, hogy később kisgyerekkel sikeresebb leszek-e, bár úgy feketén-fehéren ott lesz, nem pedig ilyen labilis dolog...



2015. máj. 4. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Nettó 80E-re gyereket vállalni? Szép jövője lesz a gyereknek.
2015. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A párom a dupláját keresi és néha van egy kis projektmunkám. Plusz sógoréktól már minden megvan, kb. kaja és pelenka kell.

Szóval jelenleg elindulni van pénzünk, ha arra várnék, hogy mikor lesz elég magas fizetésem amire senki nem húzza a száját hogy éhen fog halni a gyerek, lehetnék én is 40-es kismama, ráadásul az orvos sürgetett meg, hogy ha akarunk gyereket valaha, akkor most kell. Így se akar összejönni.


Amúgy meg ezért hal ki Magyarország, 80-ra senki nem akar gyereket vállalni (és akinek tényleg nincs más forrása és mindkét szülő minimálbéres valóban nem is tud), a munkáltatók meg egyenesen közellenséget látnak a kismamában, a szülőképes korú nőben.

Elvileg tilos ezt firtatni, mégis voltak "családias" hangulatú állásinterjúk, ahol a babához hozzáállást akarták megtudni. Pedig akkor még egyáltalán nem volt tervben.

2015. máj. 4. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, a páromtól is az első kérdés az volt hogy van-e gyereke.
2015. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha egy éve nem jön össze ez a baba, akkor valakivel baj van.
2015. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szüneteltessétek fél évre a babaprojektet és meg van oldva
2015. máj. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Épp ezért sürgetett meg az orvos, mindenféle vizsgálaton túl vagyunk és hamarosan küldenek a Meddőségi Központba.

Ha szünetelünk, akkor fél év múlva megint kezdhetjük elölről és valószínűleg minél idősebbek leszünk, egyre kisebb lesz az esély.

2015. máj. 4. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!