Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha csak fél év múlva tudok...

Ha csak fél év múlva tudok jelentkezni egy munkahelyre, érdemes-e megkérdeznem, hogy addig miben fejlesszem magam?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyemről fél év múlva lesz lehetőségem váltani, és már kinéztem egy-két nagyon szimpatikus munkahelyet. Ezek folyamatosan keresik az olyan mérnököket, mint én, tehát nincs az, hogy most kell lecsapni rá, fél év múlva már ne kellene nekik újabb ember.

Viszont a hirdetésükben felsorolt elvárásaik közül akad egy-kettő, ami nem teljesül, vagy csak félig-meddig. Például nyelvtudás, szakmai háttér, stb...


Két év munkatapasztalatom van, tehát még pályakezdőnek számítok, de már van némi tudásom, ilyenkor fél évnyi további tudásszerzés még sokat számít. Nagy a munkaerőhiány ebben a szakmában, úgyhogy nem árasztják a cégeket a jelentkezők, eddig szinte mindenhova behívtak interjúra ahova beküldtem az önéletrajzom korábban, ezért azt remélem, hogy egy-egy jelentkezőre nagyobb figyelmet is rá tudnak fordítani, mint esetleg más szakmákban, ahol napi 100 CV-t kaszálnak el.


Az elkövetkezendő fél évben még bőven van idő, hogy fejlesszem magam. Lehet olyat csinálni, hogy elküldöm az önéletrajzom, és esetleg egyeztetek velük, hogy min fejlesszek addig, hogy jobb és értékesebb legyek számukra, amikor majd el tudom hagyni a jelenlegi munkahelyem az ő javukra?


Ez egy elég különös kérdés, nem hallottam még olyat, hogy valaki ilyesmihez folyamodott volna, ezért kérdezném az olvasókat, hogy szerintük ilyen jellegű érdeklődéssel érdemes-e megközelíteni egy céget.



2018. júl. 28. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Tényleg fura, de érdemes lehet megpróbálni.
2018. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A jelenlegi munkahelyemen nagyon rugalmas munkaidőm van, tehát simán belefér, hogy mellette otthon tanuljak valamit.
2018. júl. 28. 10:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, semmi veszítenivalód nincs vele. Max. nem válaszolnak. Ha pedig igen, akkor tök jó dolog, ha látják, hogy már most érdeklődsz.
2018. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Legfőképpen azért akarom megkérdezni, mert amit ez idő alatt tanulni tudnék, az jelenthet különbséget majd ajánlott fizetésben, vagy abban, hogy egyáltalán felvesznek-e vagy sem.
2018. júl. 28. 10:36
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Ez tok pozitiv dolog, en nagyon orulnek ha ilyen kerdessel keresne meg valaki aki nalunk akar dolgozni.

Latatlanban a nyelvtudas fejleszteset javaslom, az egy nagyon univerzalis dolog: barhol-barmikor hasznat veszed, nem csak a munkahelyen.

2018. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Milyen mérnökként dolgozol?
2018. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök + programozó keveréke (tervezés, termékfejlesztés, szimulációk, analízis)
2018. júl. 29. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

A programozást autodidaktában tanultad meg?

Bár én villamosmérnök vagyok, biztos hogy az idegen nyelvre állnék rá a helyedben.

2018. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, otthon, hobbiként először.
2018. júl. 29. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!