Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a borravalós dolog?

Figyelt kérdés
Étteremben ebédeltünk a családdal, kihozzák a végszámlát, rajta 15 százalékos szervizdíj. Kifizettem, borravalót nem hagytam. A pincér először kb megölt a szemével, kifelé meg még utánunk is szólt, hogy legközelebb a jatt ne maradjon le. Ez normális? Nem mentem vissza kiosztani, de már bánom.
2018. júl. 28. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Már megint ez a jattos troll. Elég béna kamu sztori.
2018. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha van szervizdij akkor nincs borravaló
2018. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1: Nem értelek.

2: Köszönöm, nekem is ez volt a fejemben, azért nem is értettem a dolgot, a nejem is ugyan ezt mondta.

2018. júl. 28. 13:54
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Van az oldalon egy ilyen ügyeletes troll, aki csak olyan kérdéseket ír ki, amik vagy arról szólnak hogy minek kell jattot adni, vagy arról hogy ő nem adott és megjegyzést tett rá a pincér, futár, akármi. Már elég uncsi.
2018. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Alapvetően ez a jattos kérdés rohadt unalmas már, hogy állandóan valaki elkezd ezen hőzöngeni. Hívod ilyenkor a főnökét és kész-passz. A jatt továbbra sem kötelező, főleg 15% szervízdíjnál.
2018. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es, bocs ennyire azért nem követem az oldalt.

Köszi mindenkinek, akkor tulajdonképpen jól tettem, hogy nem adtam.

2018. júl. 28. 14:17
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Lehet troll, de egyszer rajtam is követelte a pincér a borravalót így, sőt, durvábban.

Annyira kellemetlen volt.

2018. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, most beletekertem a kérdésekbe, már értem a trollozást. Azért az is vicces, hogy régebben simán ki tudtam ide írni egy-egy kérdést, más meg unalomból hergeli a népet. A normálisaknak ment a pozitív, köszi mégegyszer!
2018. júl. 28. 14:55
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Naponta van kb egy tucat hergelős kérdés, így hülye a munkaadó, úgy adócsalnak, hogy indítsak vállalkozást, ki és miért hülye a jattal ésatöbbi. Idejönne az ember kicsit olvasgatni, esetleg tanácsod adni, erre folyamat ugyanaz a provokatív szar ömlik, amire amúgy naponta jön válasz is, szóval érdemesebb rákeresni, egész biztos volt már.
2018. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Általában kártyával fizetek, és biztos, ami biztos, megkérdezem a pincért, mikor kihozza a számlát, hogy ebben már benne van-e a szervízdíj (nyilván csak akkor, ha az étlapon feltüntették, hogy felszámolják). Ahogy mondják, hogy igen, már ütik is be a számla végösszegét, egy pillanatot sem várnak, hogy talán többet mondok-e. Szervízdíjnál eszemben sem jutna borravalót adni. Max esetleg akkor, ha kp-val fizetek, és 80 forintot kellene visszaadnia, akkor azt ne bogarássza össze.
2018. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!