Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális dolog nőként napi 8-10 órát dolgozni?

Figyelt kérdés
Utánna pedig még ott a háztartás, így tulajdonképpen a hétköznapok legalább 12 óra munkával tellnek el, semmi szabadidő. Ha még gyerek is van akit hozni-vinni kell, törődni vele, az meg már nem élet, csak munka és alvás. Nem hiszem hogy egy családnak, vagy csak egy párnak erről kellene szóljon az élete. A mostanában divatos szöveggel nem értek egyet, hogyha a nő is dolgozik, a férfi is, akkor megfelezik az otthoni teendőket. Nem igazán ismerek olyan férfit aki munka után nekiáll vasalni, takarítani, főzni. Aki meg is teszi, az is ímmel ámmal, nem valami hatékonyan, látszik rajtuk hogy ez nem természetes számukra. És szerintem sem az, nem is kell hogy azzá váljon, én sokkal minőségibb házimunkát végzek, ez a nő dolga évszázadok óta, akárhogy is tiltakoznak a feministák ellene. Éppen ezért gondolom úgy, hogy az lenne a fair, hogy férfinak is nőnek is napi 8 óra. A férfinak a munkahelyen, a nőnek max 4-6 órában, hogy utána legyen ideje az otthoni tennivalókra is. Igenis várja a férjét minden nap meleg vacsorával, tiszta lakással, de mindezt ne úgy hogy nap végére összeesik mert már 12 órája talpon van. Én megértem azokat, akik a megélhetésért teszik, és nem látnak kiutat, vagy akik szeretik a karrierjüket. De ebben az országban a probléma az, hogy aki nem szorulna rá, és nem is akarja a teljes munkaidős állásokat, annak sincs választása. Én hónapok óta keresek 6 órás munkát, ahol a hétvégék szabadok, de egyszerűen nincs. Hirdetve persze sok van, csak személyesen kiderül, hogy annyi a bejelentés, a valós munkaidő viszont ugyanúgy 8 óra vagy még több. A legjobb, hogyha bárhol rákérdezek a részmunkaidő lehetőségére, elzárkóznak tőle, és úgy néznek rám mint egy utolsó munkakerülő senkire, amikor kiderül hogy nincs gyerekem, csak simán nem akarok egész nap a munkahelyen lenni.
2018. máj. 28. 15:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Mi megosztjuk a házimunkát. Elég szar pasikkal futottál össze eddig ha ilyen a véleményed.
2018. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nos, mi épp így teszünk. Mivel a férjemnek jóval magasabb az órabére, mint nekem, ezért én heti 10 órával kevesebbet dolgozok, viszont a házimunka nagy részét én végzem. Ez nekünk így megfelel. Volt, mikor én dolgoztam többet, és bár akkor sok házimunkát végzett, de nem működtek ilyen jól a dolgok. Én este 8-kor fáradtan hazaestem, ő meg kelletlenül csinálta meg a dolgokat, és a pénzünk is kevesebb volt. Mondjuk én vállalkozóként dolgozok, így én határozom meg, hogy mennyit vállalok.
2018. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor "nem normális dolog nőként napi 8-10 órát dolgozni" ha azt veszed alapnak, hogy nőként neked kell mosni, főzni, takarítani és a gyerekekkel foglalkozni.


Ha ilyen az életfelfogásod, akkor tényleg nem kéne ennyit dolgoznod vagy egyátalán munkába járnod.


A 21. században a normális fiatalok munka megosztással csinálják mindezt. Az az nem várja el a férfi a nőtől, hogy mindezt egyedül megcsinálja, mert mindketten dolgoznak. Főleg úgy, hogy sok kapcsolatban a nő többet keres a férfinál.

2018. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Valahol egyetértek veled, de mivel a pénz nem terem magától, manapság meg nem keresnek annyit a férfiak, hogy egyedül biztosítsák a megélhetést, ezért ehhez kell alkalmazkodni. Mi a házimunkát engedtük el. Nem esz meg minket a kosz, de nem porszívózok háromnaponta, csak másfél hetente, nem főzök minden nap, és nem esek kétségbe, ha poros a képkeret hátulja... Meg persze, amikor nekiállunk, akkor párom is segít, úgyhogy nem arról van szó, hogy én vagyok a lusta nő.

Másképp nem megy, mindketten 10-12 órákat dolgozunk, valamikor pihenni is kell.

2018. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Szabad országban élünk. Senki sem hatol meg abban, hogy keress magadnak egy 4-6 órás munkát.
2018. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nincs gyerek és közösen vezetjük a háztartást. Én nem végzek minőségibb házimunkát, max tűrhetőt, de ha választani kéne hogy napi 8-10 órát legyek az irodában vagy otthon takarítsak, főzzek, mossak inkább megyek dolgozni. Nem ez a nők dolga, hogy a háztartást vezessék, akármennyire is ezt hiszed (és még csak feminista se vagyok). Szerintem ez abszolút a pár döntése, hogy ki mennyit dolgozik és mennyi otthoni munkát végez el. Én nem szeretnék részmunkaidőben dolgozni, hogy otthon meg ingyen bejárónő legyek a férjemnek. Nem ezért tanultam, szeretnék saját karriert ami részmunkaidővel nem igazán kivitelezhető.
2018. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te állsz bele abba a szerepbe, hogy munka után a teljes házimunkát is magad végzed, nem osztjátok meg a férjeddel, akkor meg is érdemled, hogy ezt kapod.
2018. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
És persze, hogy nem fog az a férfi gyakorlott lenni a házimunkában, akit nem enged oda az asszony, és folyton sír, ha nem pontosan úgy csinálja, mint te.
2018. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok veled vitázni és nem is akarok, mert te az a tipikus HTB vagy ezek szerint, én meg nem.
2018. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
szerintem sem normális minimum 12 órát kéne
2018. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!