Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapítványnál betegség miatt...

Alapítványnál betegség miatt megszakított megbízási szerződés után el lehet menni munkanélküli segélyre? Vagy bármire?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek kellene az info. Ötvenkét éves, most műtötték, és még vár rá legalább két műtét. Az alapítvány nem ad neki betegszabadságot, egy fillért sem fizetnek, már nem tartanak rá mint dolgozóra igényt. Állítólag azt mondták neki a munkaügyi központban, hogy mivel nem dolgozott (a megbízási szerződés állítólag nem számít annak??) ezért nem jár neki segély. Nem tudom, hogy miből fog élni, attól tartok, hogy utcára kerül, senkije sincs és tartalék pénze sem, albérletben lakik.

Nem tudom, ha napi 15 óra munka egy alapítványnál nem számít annak, akkor a romák hogyan kapnak segélyt nulla munka után? Valami rendelkezésre állási támogatásnak lennie kell nem? Nagyon szeretnék rajta segíteni, várom a válaszokat...


2010. jún. 19. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A megbízási jogviszony nem munkaviszony, ezért nem jár neki álláskeresési ellátás (járulék, segély)

A romák nem a munkájuk után kapnak segélyt, hanem szociális alapon a helyi önkormányzattól.

A barátnőd is a helyi önkormányzathoz fordulhat rendszeres szocális segélyért, vagy rendelkezésre állási támogatásért. Ezt sem valószínű, hogy megkapja, mert akkor adják, ha megszűnik az álláskeresési ellátás, vagy ha azt nem kapott, akkor legalább egy éve regisztrált álláskereső.

Rendkívüli segélyt kérhet az önkormányzattól és esetleg lakhatási támogatást.

Ha nagyon rendesek az önkormányzatnál, felveszik közmunkára (ez akár irodai munka is lehet), és ha ott megvan legalább 200 napja, akkor jogosult álláskeresési segélyre. Onnan táppénzre is mehet.

Gondolom, az alapítvány ezekről a hátrányokról nem tájékoztatta, amikor nem munkaszerződést, hanem megbízási szerződést kötöttek vele.

2010. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A megbízási jogviszony nem munkaviszony? Ezt nem értem, mert dolgozott és pénzt kapott érte. Nem semmi törvények vannak nálunk...

Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segített.

Nem tudom, hogy az alapítvány tájékoztatta-e, de nem valószínű (bár biztosan aláírattak vele valamit.)

Nem írom le az alapítvány nevét, pontosan nem is tudom, de szociális munkát végeztetnek, a nagyon nehéz és lelkileg is megterhelő kategóriából, ez alapján elvárja az ember hogy törődnek valamennyit az alkalmazottakkal is...

2010. jún. 20. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!