Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én is ember vagyok, és...

Ha én is ember vagyok, és egyenlőség van, én miért nem lehetek gazdag?

Figyelt kérdés
És miért vannak nálam jóval butább emberek, akik gazdagok? Születni is tudni kell? Újra kezdhetem?
2018. júl. 29. 05:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
19%

A 10-es nagyon jól beszél. Minek gazdagnak lenni, minek a pénz. Nem szabad pénzért dolgozni, az kapzsi dolog. Az innovcióért és a melegjogokért kell dolgozni, ahogy a Preziben is teszik.


450 nettó, 26F, fejlesztő

2018. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetnél gazdag? Lehetsz gazdag te is, senki nem tiltja meg neked.

Egyenlőség pedig van, de nem vagyoni tekintetben.

2018. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ez a jogi egyenlőség egy jó duma. Módom volt betekinteni a magyarországi bírósági/ügyvédi munkába. Akinek több pénze van, annak több joga van.

Kíváncsi lennék, Kádár alatt Rotschildnak hány háza és nyaralója lenne? Ha nem zsákmányolhatná ki a csak joggal, de pénzzel és érdekérvényesítő képességgel nem rendelkezőeket, felkopna az álla.

Tegyük fel, Rotschild és Átlag Pista is egy-egy lakatlan szigeten találná magát mondjuk egy hajóbalesetből kifolyólag. Szerintetek Rotschild trilliószor jobban élne a szigetén, mint Átlag Pista az övén? Rotschild éhen halna, ha nem volna kin élősködnie...

A szocializmus volt Magyarországon az utolsó humánus rendszer. Korlátozta a kizsákmányolást.

2019. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!