Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Több hetes fizetési késés...

Több hetes fizetési késés esetén a munkáltatónak nem kell késedelmi kamatot fizetni a munkavállalónak?

Figyelt kérdés

Ha tizedike helyett 25-én kaptam meg a béremet, akkor ezért a tetemes, több mint kettő hetes késedelemért nem jár nekem a munkavállalónak semmi kompenzáció, késedelmi kamat, semmi? Mert a cég így áll hozzá: „hát megjött végül, nem?“ (idéztem a főnököt).


Nem TROLL VAGYOK a neten a neten ezt találtam:


[link]


Határidőn túli fizetés esetén a késedelem idejére a késedelembe esés időpontjától kezdve kamat jár. A kamat számításakor az érintett naptári félév első napján érvényes jegybanki alapkamat irányadó az adott naptári félév teljes idejére. A kamatfizetési kötelezettség akkor is beáll, ha a munkáltató késedelmét kimenti.


Tehát akkor nekem a késedelmi kamat az JÁR és nyugodtan követelhetem?


2018. júl. 29. 08:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan követelheted, csak ki leszel röhögve, meg valószínűleg lapátra is tesznek. Bár ha vannak millióid a pereskedésre, akkor lehet, hogy végül megkapod azt a párezer forintot, hajrá.
2018. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

"Bár ha vannak millióid a pereskedésre"


Nem kell egy fillér se a pereskedésre a munkajogi perek vagy 20 éve ingyenesek alapvetően, és képviselhetem magamat, ez nem büntetőügy. Megteszem a beadványt a bíróságon egy fillérbe se kerül. Ami ktg lenne az a munkajogász díja de ha nem fogadok fel, akkor az sincs.

Hülyeséget ne írjunk.


Ja és a másik és ha milliókba kerülnek: a vesztes fél fizeti a perköltséget időtlen idők óta...

2018. júl. 29. 08:43
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg a jegybanki alapkamat jár ami jelenleg 0,9% akkor 200 ezer forintos fizetés esetén csak kb 70 forint az a 15 nap csúszás kamata.
2018. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Ez mindegy mert ez nem a pénzről szól.

Nem a késedelmi díjból akarok házat venni.

EZ az egész arról szól hogy megmutassam a főnöknek hogy nem nőnek a fák az égig. Ne gondolja már hogy akármit megtehet.

Mi az hogy 10-ike helyett 25-émn adja meg a fizetésem és még neki áll feljebb hogy "hát megkaptad végül nem".... anyád!


Majd én is bemegyek 1 hetes késéssel melózni és odaszólok hogy "hát végül megjöttem, nem?"

2018. júl. 29. 08:53
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mutasd meg legyél kemény
2018. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

"r 200 ezer forintos fizetés esetén csak kb 70 forint az a 15 nap csúszás kamata.“


Ja és matekből mínusz egyes....

Matekozz már egy kicsit....


[link]



„akkor mutasd meg neki“


Miért, te szó nélkül tűrnéd?

Vagy hogy?

2018. júl. 29. 08:59
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem TROLL VAGYOK


Nem a frászt nem...

2018. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a könyvelő felmondott, így a fizetéseket csak 28-án tudták utalni 10-e helyett, mindenki képes volt megérteni. Sok embert ki sem fizetnek.
2018. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Örülj neki hogy van munkád ha elmés 100000 ember vár a helyedre
2018. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Ja és matekből mínusz egyes....


Matekozz már egy kicsit....


Tökéletesen számolt. Általános iskolai matematika példa. Úgyhogy inkább ülj le te kisfiam...

2018. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!