Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy független, diplomás,...

Egy független, diplomás, pályakezdő fiatalnak van értelme Magyarországon maradnia?

Figyelt kérdés
Orvosi diploma, tehát szinte mindenhol keresett.
2018. aug. 6. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nincs. Én is csak a család miatt maradok jelenleg.
2018. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Miért ne lenne? Az orvosfizetések elég erősen növekedtek, és várhatóan tovább növekednek, és itt lehet magánpraxisba is menni, ha ennyire anyagias vagy.
2018. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nincs. Huszonévesként mindenhol látástól vakulásig dolgozhatsz nevetséges pénzért és azért a reményért cserébe, hogy majd 35-40 éves korod között, ha addig bele nem nyomorodsz, elkezdesz annyi pénzt keresni, amiből már emberi szintű önálló életet lehet élni. Ezt viszont jó szaktudással és idegennyelv-ismerettel a hanyatló, züllött Nyugaton már huszon-egypár évesen el lehet érni.
2018. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Van
2018. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
66%

"ha ennyire anyagias vagy"


Könnyen böfög, akinek a sejhaja alá toltak mindent.


Kérdező, számoljunk:

- 2 szobás új építésű lakás 30-40 millió

- középkategóriás autó 5-8 millió

- évi 2x nyaralás

- nyugdíj-előtakarékosság

- 6 havi vésztartalék

- ha lesz 2 gyereked, nekik is illene gyűjteni, mire odaérnek


Döntsd el, hogy ezt megengedheted-e magadnak a lófäsz magyar béredből. Vagy add lejjebb, bár szerintem nagyon alap dolgokat soroltam fel. Proliék úgyis lehurrognak mindjárt.

2018. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Hasonló cipőben járok, mérnök diplomával én nem az anyagiaktól tartok.

Ha netán megbetegednék,simán belehalok itthon egy tüdőgyulladásba, 100km-rel nyugatabbra ez elképzelhetetlennek tűnik.

Itthon mindenki savanyú, szoci pénztáros öregasszony a strandra sem enged be helyiként, holott ingyenes a városunkban lakóknak lakcímkártyával. Neki így jobb, én meg jó bunkón is oda tudom adni neki a 200-ast, ha ezt szeretné.

Az autóm szétesik ezeken a gönc utakon, rosszabb esetben ellopják a fekák.

Bármeddig lehetne sorolni, de engem is ide köt a család és a barátok, csak emiatt maradok.

2018. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Magánklinikán simán megéri.
2018. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Le lehet pontozni nyugodtan, de a válasz egyértelműen az, hogy NEM!

Most majd jönnek a megmondóemberek, hogy "mennyit nőttek a bérek", "mennyi munkalehetőség van", "én havi 700000000 bruttót kapok, 12 évesen" stb.

De az az igazság, hogy:

1. hiába nőttek (egyébként szánalmas mértékben) a bérek, az árak is együtt emelkedtek, de inkább nagyobb mértékben, főleg a szolgáltatások terén

2. 99%-ban "robot" munkahelyek lettek elérhetőek bárkinek, szóval ha van hozzá gyomra az embernek mehet robotolni bármelyik külföldi tulajdonú nagy gyárba

3. IGEN VAN EHETŐSÉG normális életet élni, jól keresni, akár pályakezdőként is, csak igen kicsi rá az esély, főleg a fővároson és néhány nagyobb városon kívül!


A "hanyatló" nyugaton még mindig több esély van rá, sőt szinte biztos, hogy egy normális, értelmes ember, akinek e mellé még végzettsége is van (bármilyen), vagy van benne hajlandóság a tanulás iránt, az el tud helyezkedni, abból a pénzből EMBERI életet tud élni és nyugdíjas korában sem kell aggódnia azon, hogy miből fog éldegélni.

2018. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nincs. Én most végeztem de ha minden jól megy jövőre már Németországban fogok dolgozni. Van kint orvos barátom és egyszerűen ég és föld a különbség. Kint a normális élethez elegendő bér dupláját keresed már 1. hónaptól kezdve kezdő orvosként (3000€ netto), ami szakorvosként a többszörösére fog nőni. Én mondjuk szakvizsga után haza tervezek jönni, mert egy elég speciális szakterület érdekel, ami itthon, ritkasága miatt, iszonyat keresett, főleg magánszektorban. Szóval nagyjából a német bérrel megegyező összeget lehet itthon megkeresni vele:D De amúgy közellátásban elhelyezkedni teljesen kétségbeejtő, én személy szerint nem szeretném bevállalni azt, hogy 40-50 éves koromra egy kiégett idegroncs legyek, akinek a hálapénzért kell kuncsorognia, hogy egy méltó életszínvonalat tudjon fenntartani.
2018. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!