Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Még tényleg az az istenkirály,...

Még tényleg az az istenkirály, akinek diplomája van?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és el szeretnék végezni egy szakmát, de a szüleim ragaszkodnak ahhoz, hogy mindenáron diplomát szerezzek. Kb. ez a két véglet van náluk: "szakmával annyit érsz, mintha nem is csináltál volna semmit", meg a "diplomával majd mindenhova felvesznek".

Az a szakma, amit szeretnék csinálni (asztalos, meg egyedi bútor készítés, régi bútor felújítás) egy karnyújtásnyira van. Anyámék legnagyobb érve, hogy így elvesztegetem az eszem (pedig mindennek lehet valaki mestere, még az asztalosságnak is)


Tudnátok olyan sztorikat írni, hogy egy szakmával többre mentetek, mint diplomával, esetleg diplomával nem vettek fel sehova, emiatt szakmát tanultatok. Hátha egy-két ütős sztorival megtudom győzni őket, mert az eddigi érveim leperegtek róluk.



2018. aug. 9. 08:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Sokra lehet vinni szakmával is. Van néhány slágerszak az egyetemen (pl gépészmérnök, programozó), amik a legtutibbak, de azok kivételével a diplomásoknál sem rózsás a helyzet általában. Simán többre lehet vinni egy jó szakmával, mint egy bölcsész diplomával.


Persze az nem mindegy, milyen szakmát választasz és milyen ügyes leszel benne. Vannak olyan szakmák, amikben nincs előrelépés: pl pincér. Egy pincér 10 év múlva is ott fog tartani, ahol most, ugyanannyi fizetésért. De például egy szakács, egy asztalos, stb... idővel tapasztalatot szerez, egyre jobb lesz a szakmájában, hosszútávon sokra viheti, ha nagyon jó szakember és jó hírnevet tud szerezni magának. Tudok olyan szakácsokról, akik többet keresnek, mint a diplomások többsége. És egyébként a nemzetközi sofőrök is nagyon felkapottak. Tehát lehet sokra menni, csak jó döntéseket kell hozni.

2018. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Ezt neked kell eldönteni, és nem a szüleidnek.
2018. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, ez a kérdés olyan szempontból provokáció, hogy bitangul elegem van már ebből az idióta "aki diplomát végez az egy király, a többi hülye meg rossz suttyó, aki 'elb*szta' az életét" hozzáállásból. Csak anyámék nem képesek megérteni, hogy nem csak diplomával van élet.
2018. aug. 9. 08:28
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
Nekem 53 sikertelen állásinterjúm volt amire elhelyezkedtem és előtte prostituáltként háromszor annyit kerestem mint most. Üdv, egy jogász.
2018. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Az a "király", akinek tudása van...
2018. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem törvényszerű, hogy a diplomások sokra viszik, a többi pedig nem. Az esetek többségében ez van, de vannak kivételes esetek, amikor egy jó szakmában dolgozónak sikertörténete van.
2018. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
6 bővítve: Az a "király", akinek tudása van + és szereti a munkáját. Egy jó asztalos is lehet ilyen, és egy olyan diplomás, aki nem szereti, amit csinál, nyűglődik - az is lehet rabszolga.
2018. aug. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

Igen.



Üdv, egy istenkirály diplomás.

2018. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
SZerintem az érettségi is felesleges, hiszen tudhatjuk a segédmunkások is 350-400 nettót kapnak, mindenki megerősíti ezt a gyakorin, szerintem szakma se kell, dolgozz gyárban az a legjobb
2018. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

"A BA-s diplomád sz*rt se ér" - mondotta jóanyám jópár éve. Félig egyetértek, kár hogy ő tolt afelé a szak felé, amit végül elvégeztem.

De! Sors fintora hogy ami "muszáj"-munkának indult, egy karrieré nőtte ki magát, tök más terepen, mint a végzettségem.


Egyébként - nem, nem muszáj. Ha viszont vezetői szintekre törnél, egy pont után elvárás a diploma. Ha inkább leszel magadnak vállalkozó, annál több riszpekt tőlem.

2018. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!