Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek van itt humán diplomája?...

Kinek van itt humán diplomája? Hol helyezkedtetek el vele? (nyelvszak, kommunikáció és médiatudomány, andragógia, szociológia) )

Figyelt kérdés
2017. okt. 14. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

project manager vagyok egy nagy autógyártó cégnél.

De tökéletesen nem a végzettségemen múlt - sőt, még hátráltatott is. Ha bármilyen gazdasági vagy "kamumérnöki" szakot végeztem volna el 100x könnyebb lett volna ugyan ide eljutni.


Hála isten egy pár év tapasztalattal már csak a CV-met nézik, az egyetemet nem.

2017. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Több ország ügyfélszolgálatát vezetem egy multinál. Nagyjából egy hét után találtam melót, utána meg már csak keményen kellett dolgozni.
2017. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm műszaki szövegíró. Nyelvi szakokkal (ha beszélsz is a nyelven) elég könnyű elhelyezkedni.
2017. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nyelvi BA-val árufeltöltő vagyok. :D Legalábbis addig, amíg nem igénylem meg a vállalkozóimat. És nem, rohadtul nem könnyű nyelvi szakkal elhelyezkedni (sokadszorra is emlékeztetőül: Magyarország =/= Budapest).


Akik szintén ezen a szakon (vagy más nyelvvel) végeztek, azok közt van minden IS: munkanélküli, mekis burgerforgató, gyári munkás, irodai közmunkás, de akiknek bejött az élet, az ismerős révén bejutott egy kis szállóba recepciósnak. Igaz, talán mindegyikünk jobban járt azoknál, akikből az ITSH-nál telefonálgató rabszolga vált, függetlenül a kevesebb fizetéstől.

2017. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Te mindenhol ezzel jössz? Saját bevallásod szerint sem tudsz oroszul. Mégis mit vártál?
2017. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

@5

Soha a büdös életben nem derült ki, mert nem is hívtak be szinte sehova. Igen, ezzel jövök, mert... hát, talán mert ez a valóság? Egyébként jó látni, hogy akkora rajongóim vannak, akik minden lépésemet nyomon követik. Elpirulok. :')

2017. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Minden kérdésnél leírod az élettörténetedet, nem nehéz jól tájékozottnak lenni így.


De most akkor én még mindig nem értem, kb. fél éve. Van egy papírod valamiről, amihez nem értesz. Szerinted ez így 2017-ben elég egy jó álláshoz vagy mi a makkom?

2017. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

@7

Te úgy látom, tényleg nem érted, úgyhogy csak a te kedvedért összefoglalom.


Van egy papírom arról, aminek egy részéhez értek. A nyelvet nem "beszélem", de írásban kommunikálni tudok. És pontosan ennyi is volt vele a célom, mert én alapból fordításra akartam volna csak használni. Eddig tudsz követni? Oké, akkor megyünk tovább.


Én ezzel a tudással és ezzel a papírral jelentkeztem KURRRRRRRRVA sok helyre a környéken. Érettségis hely a legtöbbjük, aktatologatás és egyéb teendők, amik itt már luxusnak számítanak. Sehonnan nem jött visszajelzés. Illetve egyetlen kis szállodából igen, de ott éreztem is, hogy elkurjantottam az interjút; tapasztalatlanul mentem oda és rendesen izgultam, pedig nem szoktam. Nem sírok miatta azóta igazából. Aztán végső döntésként jött mindenféle legalja kulizás. Ezekről a helyekről éééérdekes módon már aznap, de legkésőbb 2 napon belül visszahívtak.


Mi következik ebből? Hogy sehova máshova nem hívtak be. És ebből mi következik? Hát az, hogy SENKI nem tudta meg, hogy a papír mögött mekkora tudás rejtőzik. És ebből mi következik? Hogy senki nem kíváncsi se a papírra, se a tudásra. Releváns szakmabeli munkahelyre nem megyek, mert az esetek 99%-ában a beszélt nyelvet kérik, amivel még akkor se dolgoznék, ha csettintésre menne. A telefonálgatásnál még a gyári munka is jobb. Úgyhogy az e havi fizuból novemberben elbeszélgetek egy könyvelővel és megteszem a lépéseket a legális maszekoláshoz.


Na, most már a TAJ számom kivételével minden adatommal képben vagy. Ha nagyon érdekel, szívesen leírom privátban azt is.

2017. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Már leírtad privátban is legalább 1x, szóval ettől eltekinthetünk.


Akkor megint összefoglalom:

- Nem értesz semmihez, ezért nem is tudsz olyan állásokra jelentkezni, ahol számítana a diplomád.

- Innentől csak kuli irodai munkákra jelentkezhetsz, mivel minden szakmátlan ember ilyet akar (mielőtt a sorra kerül), ezért akkora szerencse kell egy ilyen álláshoz, mint egy lottó ötöshöz. Te meg csodálkozol, hogy be sem hívnak. Ez a realitás.

2017. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

@9

Addig megvan amúgy a sztori, hogy nem bírod a pofámat még így látatlanban sem, de ugye tisztában vagy azzal, amit fentebb írtam? Jóformán mindenki ugyanúgy rákefélt ezzel a szakkal (meg úgy általában a nyelvszakokkal), mint én, csak pár embernek vannak összeköttetései, amik lehetővé tették, hogy legalább ne fizikai munkát végezzenek. Remélem, ők sem értenek semmihez a te "érdekes" értékrended szerint.

2017. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!