Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre költözéskor itthonró...

Külföldre költözéskor itthonról érdemes munkát keresni, vagy inkább helyben?

Figyelt kérdés

Leginkább az Egyesült Királyságra gondoltam, de bármire nyitott vagyok, ahol angolul beszélnek (vagy "elfogadják", hogy nem beszélek németül).

Minimálbéres melón gondolkozom, mivel nincs semmi speciális végzettségem, de angolul tudok.



2018. aug. 10. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Az első és egyik legfontosabb tanács:

Felejtsd el a közvetítőket! Az egyik legnagyobb lehúzás például az EuWork. Mivel Magyarországon törvény tiltja, hogy munkaközvetítésért pénzt lehessen kérni, ezért minden más hamis címszó alatt húznak le rólad súlyos tízezreket! Pedig az ő szerepük annyi, hogy az önéletrajzodat elküldik a munkáltatónak. Ugyanis arra van egy szerződésük a munkáltatókkal, hogy ha másnem valami kulimunkát adjanak neked, mert abból nekik pénzük van.


Következő tanácsom:

Is-Is.


Először mindenféleképpen otthonról keress munkát! (Én már nem magyarországi lakos vagyok, bár évente odamegyek)

Várj legalább addig, míg egy telefonos vagy skype-os interjút követően be nem hívnak egy személyes találkozóra is!

De a személyes az mindenféleképpen csak a második legyen!

Ha egy e-mailben küldött önéletrajz után rögtön személyesen akarnak találkozni (annak tudatában, hogy neked ehhez utazni kell) akkor őket hagyd!

Miután találtál egy ilyet, AirBNB-vel, vagy valami nagyon olcsó hostelben helyezkedj el egy darabig. Az interjú előtt 1 nappal menj csak ki! Legalább egy hétre! Ha felvesznek, akkor egy hét alatt újabb helyet találhatsz.

Ha pedig nem vesznek fel, akkor az 1 hét alatt azért tudsz helyben is keresgélni. Ha nem jön össze, akkor jöhetsz vissza, és kezdheted előlről, vagy eljátszhatod ugyanezt folytatva odakintről. Bár az nagyobb költség.


Tehát legeslegelsőre ne menj ki potyára. Csak akkor menj ki, ha egy céghez már a második körös személyes találkozóra mész!


K. N.

2018. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
😎 😎
jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Királyságba nem fogsz tudni csak úgy meló nélkül kiköltözni. Ők már nem EU és nagyon szigorúan veszik, kit engednek be.


Igazából képzettség nélkül csak helyben fogsz munkát találni. Nagyon turistás célpontokra még jó lehet az angol, de azok jellemzően meg nagyon drágák a minimálbéres állásokhoz.


Inkább keress valami nagy hajón melót, mást nem látok nagyon lehetőnek neked.

jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!