Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként hány órát dolgozhatok...

Diákként hány órát dolgozhatok egy héten?

Figyelt kérdés

Elmúltam 18 éves és már van egy nagyon jó gyakorlati helyem, azonban itt ülő munkát végzek (ez az egyetlen rossz dolog benne), amiből nekem napi 7 óra bőven elég -talán még sok is-. Tehát heti kb 35 órát dolgozok ezen a helyen.


Délutánonként vállalhatok még heti 2-3 alkalommal 4 óra munkát? Az összesen max +12 óra hetente.



#diákmunka #gyakornok #közfoglalkoztatás #diák fizetés #diák órabér
2018. aug. 12. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem ennyit semmiféleképp sem. se diákként se máshogy.
2018. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Mióta kikerült az iskolaszövetkezeti munkavégzés az MT hatálya alól (18 év felettiek esetén) , azóta semmiféle korlátozás nincs. Annyit dolgozol, amennyit akarsz.
2018. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

@14:25


Akkor a diákszövetkezet kiküldhet hétfőtől vasárnapig tartó folyamatos 24 órás munkára is?

2018. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Elméletileg jogi akadálya nincsen. Annyi van szabályozva, hogy bárhogyan meg lehet állapodni a diákokkal.

Nyilván a legtöbb szövetkezet ettől függetlenül tart némi kontrollt. Amit én ismerek, ott pl max egy huzamban 6*12 órát engedik a diákokat dolgozni, utána egy napot ki kell hagynia.

2018. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!