Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnök bscvel mennyire...

Gépészmérnök bscvel mennyire reális valamilyen infós területen (BI, reporting, data analyst, data science) elhelyezkedni? Hogyan növelhetem az esélyeimet?

Figyelt kérdés

Jelenleg még másfél évem van hátra az egyetemből. Eddig van fél év tapasztalatom a TDK munkámból, amit tervezek is folytatni még legalább egy évig. Itt termelő rendszerek, gyártósorok adatainak elemzésével foglalkozom. Pythonnal és R-ral dolgozom. Szabadidőmben foglalkoztam a c++-szal is, illetve adatbázisokkal, algoritmusok elméletével. A maradék egy évben szeretnék erősen rákapcsolni, átrágni magam pár könyvön, illetve szerezni néhány online certficate-et. Az utolsó félévben már csak a szakdolgozatom lesz hátra. Ott már szívesen dolgoznék akár teljes munkaidőben is. Sajnos nem a fővárosban tanulol, így nem reális hogy valami infós diákmunkát kapjak, ezzel is növelve az esélyeimet.

Ha ezt a szakot befejeztem, utána szeretnék valamilyen idevágó képzést is elvégezni. Főképp a Corvinus üzleti adatelemző szakir.továbbk.-ét néztem ki magamnak.


2018. aug. 12. 22:26
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve amk lemaradt:

Excelben elég profi vagyok. (VBA is megy.)

Illetve van pár kosebb hobbyprojectem. Pl befektetési stratégiákat vizsgáltam régebbi adatsorokon. Illetve egy raktárnyilvántartó-"beszerzésnyilvántartó"-könyvelésttámogató program is alakulóban van. (A munkahelyemen (logisztikával kapcsolatos adminisztráció, pakolászás) kaptam hozzá az inspirációt.)

2018. aug. 12. 22:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyjából jól hangzik. Ha értesz az infós részéhez, tudsz mesélni a projektjeidről, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy gépész diplomád van, nem infós.


Fontos, hogy legyen egy első nyelved (Puthon, Java, Scala, C++), amiben erős vagy és érted az alapjait is. Én ehhez felvennék egy féléves egyetemi tárgyat akár itthon, akár online MIT vagy hasonlók. A könyves önképzők sokszor véreznek el azon, hogy nincs egy strukturált alaptudásuk, csak hekkelnek, ahogy jólesik. Kis projektben ez elmegy, de nagy cégnél, millió soros kódban több kárt okozol vele, mint hasznot.


Viszont próbálj Pesten elhelyezkedni, a vidéki IT elég vacak.

2018. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj bekerülni egy jobb frissdiplomás programba, pl. a Morgan Stanleyben. Nehéz dió, de 15 hét alatt ad annyit, mint két félév egy jobb egyetemen.
2018. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!