Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor oldják fel előre látható...

Mikor oldják fel előre láthatólag a létszámstopot a közigazgatásban?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok elkezdeni dolgozni, mert ellehetetlenítik. Közigazgatás-szervező végzettségem van, amivel tök jól elboldogulnék akármilyen kormányhivatalnál, kabnál stb... de nem tudok így.

Pályakezdő vagyok és tudom azt is, hogy ne ezzel a diplomával akarjak sok pénzt keresni, de most egyelőre az a kevés is jó lenne.

Maradtak az irodai munkák, amikből az én lakóhelyemen nincs túl sok. Szinte csak logisztikai vagy műszaki végzettségűeket keresnek, interjúra be sem hívnak. Jelentkeztem időközben pénzügy levelezőre is, hátha azzal jobb lesz, de az is még 3,5 év mire végzek vele....

Ingázás kizárva, 125 km-re lakok Pesttől, albérletre meg nincs pénzem.

Ha fel is oldják a létszámstopot, lesz esélyem bekerülni valahová, vagy inkább azok közül is küldenek el embereket, akik eddig is ott voltak?


2018. aug. 13. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mivel még szeretnének attól is megszabadulni, aki van, ezért nem hiszem, hogy hamarosan feloldanák a létszámstoppot, bár sok helyen szükség lenne rá.


A NAV-nál például 3 éve van már létszámstop.

2018. aug. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Most hivatalosan 2019. január 2-ig van létszámstop. Hogy meddig tart majd valójában (hosszabbítva lesz-e) nem tudni.

Állítólag áttekintik az ott dolgozók tömegét és jan-tól 100.000 fő elbocsátás várható.

2018. aug. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
El kell, hogy keserítselek kedves kérdező, de mocskosul sok felesleges ember van a te szakmádban, akik az adófizetők pénzén vakarják a töküket. Ezeket Orbán ki fogja rúgni és mehetnek gyárba. Tanulj meg hollandul és menj telefonálni SSC-kbe, arra van igénye a munkaerőpiacnak!
2018. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Semmikor, mai hír, hogy 15-20% további létszámleépítést terveznek.
2018. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 Az a január 2. hol olvasható? Ez a június 20-án elrendeltre vonatkozik?


Egyébként azt nem értem, hogy az egyetemet (NKE), meg úgy az egész közigazgatási képzést miért támogatja több milliárddal a kormány, ha egyébként meg szabadulnának tőlük?


Felőlem küldhetnek el embereket, de akkor tényleg azokat, akik nem csinálnak semmit. A gyakorlaton ahol voltam, óvónő meg tesitanár végzettségűek dolgoztak, illetve sok volt a nyugdíjaskorú nénike is...

Én meg itt vagyok echte közig diplomával, ezt tanultam 3 évig, még vagyok olyan mazochista, hogy dolgoznék is benne, erre létszámstopot hirdetnek.... hát kösz

2018. aug. 14. 11:43
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

"mocskosul sok felesleges ember van a te szakmádban, akik az adófizetők pénzén vakarják a töküket"


Igazad is van meg nem is. Aki ez a kategória az hidd el, hogy továbbra is ott lesz, jöhet bármilyen leepites. Mert jó kapcsolatokkal került oda ahova. A leepitesek azokat szoktak érinteni akik valóban dolgoznak a köz érdekében. Majd te és én is magunkon fogjuk érezni mekkora szívás ez amikor egy-egy hivatalos ügy miatt órákat kell sorban állni.

2018. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem lesz feloldva a létszámstop.


20% leépítés lesz.


Gondolj bele! Elengednek 20%-nyi embert aztán feloldják a letszamstoppot és megint felvesznek 20%-nyi embert.


Lenne értelme? Nem.


A leépítés után is eletben lesz a létszámstop.



Egy közigazgatásban dolgozó.

2018. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Ja és még annyi, hogy ne is akarj idejönni.


Tanulj más szakmát!

2018. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

#7-es: nincs értelme, de pl. ahol én dolgozom cég megcsinálta ezt!

Kirúgtak kb. 400 embert, utána felmondott magától még kb 100, most meg folyamatosan embereket keresnek mindenféle pozícióba, de nyilván nem találnak csak a "legalja" jön...

Szóval vannak idióta döntések, a közszférában meg gondolom még inkább jellemző.

2018. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
70%

Én sem biztatlak túl sok jóval...én az egyik nemzeti parknál dolgoztam 3 évig közmunkásként, azzal az ígérettel, hogy előbb-utóbb felvesznek rendesen...most jún. 30-cal lejárt az utolsó közmunkás szerződésem, pályáztunk egy féléves közalkalmazotti szerződésre, megnyertem a támogatást, meglett a szerződés, és az utsó pillanatban, mikor már alá kellett volna írni csak, kijelentették, hogy létszámstop miatt nem tehetem meg...júl. 15-től szólt a szerződésem...azóta persze elévült, meg a pályázat is, senki nem tud semmit, hogy meddig fog ez tartani, van-e esély arra, hogy valaha is ott dolgozzak...amúgy zoológus vagyok, és környezeti nevelőként dolgoztam, és ezt folytattam volna...

megjegyzem, nem értem, h a létszámzár miért érinti a nemzeti parkokat is...mi még pénzt is kerestünk az államnak amúgy...na hagyjuk...

2018. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!