Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor vagyok jobb helyzetben...

Mikor vagyok jobb helyzetben kiválasztáskor? Ha a cégnek kevés időt adok hogy döntsék el, vagy ha nagyon bőven ráérnek?

Figyelt kérdés

Kétféle szituáció van:

1. Sürgősen állást keresek, egyszerre sok helyre beadom a jelentkezést, és a cégeknek meg kell előzniük a másikat, különben lemaradhatnak rólam, ezért tudatom velük, hogy nincs túl sok idejük eldönteni, mert máshol is előrehaladott állapotban vagyok.


2. Megmondom hogy még van némi elintézni valóm, és leghamarabb kb 3 hónap múlva tudnék kezdeni (amúgy is van egy hónap felmondási idő a jelenlegi munkahelyemen), ezért nem sürgős nekem a váltás és nem is érzem magam rosszul a jelenlegi munkahelyemen, csak nagyobb kihívásokra vágyom. Tehát ebben az esetben bőven ráérnek lecsapni rám ott, ahova jelentkeztem, nem sürgeti őket semmi.


Melyik eset előnyösebb számomra?



2018. aug. 16. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
1. eset
2018. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ugyebár itt leginkább arról van szó, hogy az 1. esetben valószínűleg még nem lesz idejük az összes jelentkezőt végigkérdezni akit akartak, mert annál hamarabb el kell dönteniük hogy engem fel akarnak-e venni, vagy sem.


A másik esetben viszont bőven adok időt arra, hogy mindenkit - akár többkörös interjúkon keresztül - végigteszteljenek, aztán elég dönteniük, hogy engem felvesznek-e.


Azt még nem írtam, hogy nagyobb cégekre gondolok, ahol a kiválasztási folyamat eleve legalább egy hónapig tart vagy több, miután meghirdetnek egy pozíciót.

2018. aug. 16. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azt még nem írtam, hogy nagyobb cégekre gondolok, ahol a kiválasztási folyamat eleve legalább egy hónapig tart vagy több, miután meghirdetnek egy pozíciót."


Ezek nem fognak a kedvedért kapkodni, és alap, hogy több céghez jelentkezel párhuzamosan, azaz felesleges mondani, hogy amelyik hamarabb tesz ajánlatot, azt választod. Sőt, kifejezetten káros sugallnod, hogy neked 8, hogy melyik céghez mész, illetve ebből azt is leszűrik, hogy neked sürgős, ami nagyot ront az alkupozíciódon. Ne próbálj trükközni, egy nagy cégnél a hiring managerek vén rókák, átlátnak a humbugodon, mint az üvegen.

2018. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

"... és a cégeknek meg kell előzniük a másikat, különben lemaradhatnak rólam..."

"... ebben az esetben bőven ráérnek lecsapni rám ott, ahova jelentkeztem..."

Ha tényleg ennyire jó vagy a szakmádban, valóban érted versenyeznek a cégek és nem te próbálsz valahol elhelyezkedni, akkor az a legjobb taktika, ha egyáltalán nem is keresel állást, maradsz a s*ggeden. Ekkor ugyanis kénytelenek lesznek egymás ellen licitálni, hogy egyáltalán kimozdítsanak téged, az általuk annyira vágyott profit a jelenlegi kényelmes helyéről.

2018. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hehe, lolz :D


Egyébként az a legjobb, ha van egy jó melód, jó fizuval, és kényelmesen nézelődsz, hátha akad egy jobb, ami még többet is fizet.

Ennyi a nagy titok.

2018. aug. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!