Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is érzi úgy hogy a nyamvad...

Más is érzi úgy hogy a nyamvadt életét anyagilag már csak egy nagy értékű lottó nyeremény tudná megmenteni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 19. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem, én nem érzem úgy, mert én így élek - nem gazdagon, de kiegyensúlyozottan :


"Wass Albert: Így jó élni!

Gondolj arra, hogy meztelenül jöttél erre a világra és meztelenül térsz belőle vissza. Vendég vagy ezen a Földön. Csak az a Tied, amit a bőröd alatt hoztál és elviszel. Gazdag, aki egészséges. Aki erős. Aki nem szorul másra. Aki föl tudja vágni a fáját, meg tudja főzni ételét, meg tudja vetni ágyát és jól alszik benne. Aki dolgozni tud, hogy legyen mit egyék, legyen ruhája, cipője és egy szobája, amit otthonának érez. Fája, amit fölapríthasson. Aki el tudja tartani a családját, étellel, ruhával, cipővel, s mindezt maga szerzi meg: az gazdag. Örvendhet a napfénynek, a víznek, a szélnek, a virágoknak, örvendhet a családjának, a gyermekeinek és annak, hogy az ember él. Ha van öröme az életben: gazdag. Ha nincsen öröme benne: szegény. Tanulj meg tehát örvendeni. És ismerd meg a vagyonodat, amit a bőröd alatt hordasz. Élj vele és általa, és főképpen: tanulj meg örvendeni! Vendég vagy a világban és ez a világ szép vendégfogadó. Van napsugara, vize, pillangója, madara. Van virága, rengeteg sok. Tanulj meg örvendeni nekik. Igyekezz törődni velük. Azzal, ami még a világ szépségéből csodálatosképpen megmaradt, az emberiség minden pusztításai mellett is. Nem győzöm eleget mondani: tanulj meg örvendeni. Annak, hogy élsz. S mert élsz: gazdag lehetsz."


Na, lehet lehúzni, mert itt a gyakorin nem divat boldognak lenni :D

2018. aug. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem, az en eletem kiraly es nem kell hozza lottonyeremeny. Attol, hogy ti szegenyek vagytok, mas meg elhet jol.
2018. aug. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem
2018. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Gazdagnak egy élhető társadalomban érezném magam, ahol nem graffitisek a falak és az emberi testfelületek, ahol nincs korrupció vagy diktatúra, magas fokon műveli sok ember a tudományokat, az emberek nem multinacionális nagyvállalatokat szolgálnak hanem saját lábukon állnak. Meg ahol a fiatalok kézen fogva sétálnak a párjukkal, a fiatal szülők meg padon ülve gyönyörködnek abban amint vidáman tekeri a kisbiciklit a kisgyerekük. És nem kutyát vonszolnának felnőtt létükre. Meg ahol az emberek szabadok és nem szolgalelkűek. Ha mindez megvan akkor a gazdagság is automatikusan követi. Mert ekkor érezné azt az egyén hogy "igen, így érdemes lesz teljes tudással dolgozni és gyarapodni mert megvannak az alapok".
2018. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Mindig a szegények pontoznak le!:DD
2018. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

1

Semmi köze a boldogságnak ehhez az irodalmilag értéktelen közhelygyárhoz.


Kérdező, nem érzem úgy.

2018. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

6-os, szépen "odavágtál", jól megmondtad :D

Ha számodra ez közhelygyár, akkor legyen úgy én viszont így élek és boldog vagyok :-)


Nem csak pénz kell a boldogsághoz (azért némi pénz nem árt). Hiába van sok pénzed, ha a következő pillanatban beléd száll egy kamion, elüt egy autó, stb. cseszheted a sok pénzedet, azzal nem tudsz életet vásárolni :-)

2018. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Az túlzás, hogy megmentené, de néha eljátszom a gondolattal, hogy de jó lenne nagyobb összeget nyerni, örökölni. Nekem igazából csak egy ház kellene, mert az hatalmas előny az életben.


Ettől függetlenül nyamvadt életem sincs, hiszen majdnem mindent meg tudok venni amit csak akarok.

2018. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Én szeretem ezt az idézetet, amit 1-es írt, nagyon igaz.

Az életemet nem tudná megmenteni egy lottó ötös sem, nem is lottóztam soha.

2018. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7

Meg foglak lepni: van, akinek ízlése van, pénze és boldogsága IS.

2018. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!