Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nemfizető munkahelyet...

Egy nemfizető munkahelyet azonnali hatályú felmondással patthelyzetbe lehet hozni?

Figyelt kérdés

Ha a munkahely nem fizet munkabért, ez a nemfizetés elegendő indok az azonnali hatályú felmondásra. De ha azonnalival felmondok, 5 napon belül úgyis fizetnie kell. Elvileg.


Vajon ezzel patthelyzetbe hozom a munkahelyet (nem tud eltáncolni a fizetés elől), vagy semmi se fog történni, eddig se fizetett ezután se fog?


Aztán mehetek bíróságra? Lévén így is úgy is ott kötünk ki végül, ha nem fizet?


2018. aug. 21. 06:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%

Ilyen jellegű problémára azt tudom tanácsolni hogy tedd félre a jogszerű kísérleteket, (mert úgysem lesz értelme) és lépj át a "senki földjére".


("Ha te ezt megengeded magadnak, akkor én meg mást engedek meg magamnak. Meg fogja érni neked? Tudsz valamit tenni?")

2018. aug. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát ezzel se ő se én nem leszünk előrébb és hangsúlyozom én vagyok a szarabb helyzetben mert én bérből élek ő meg nem.

Ha én nem kapok bért akkor gáz van. Ha őneki elmegy egy embere akkor ki van-semmi. Van még elég vagy felvesz újat.


A faroknak két vége van csak nem mindegy szopsz vagy szopatsz! nem mindegy hol állsz.

2018. aug. 21. 06:57
 3/18 anonim ***** válasza:
13%

#1 vagyok:

De evvel csak óvatosan! Vékony a határ a "senki földje" és az illegális között!

2018. aug. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%

#1 vagyok.

Egy példa: lógott nekem 140.000-rel, nem akart fizetni. Megkínáltam a kocsija motorház-tetejét egy kis chromofag-al, majd másnap megkerestem és újra feltettem a kérdést. Persze baj esetére "segédeszköz" is volt nálam, de ezt a fellépésemből ő is sejtette, úgyhogy csak a pofája volt nagy, nem mert nekem jönni. Természetesen kifizetett. Felfogta hogy én a "kisujjammal" több kárt okozok neki, mint amennyit ő "két kézzel" sem tudna nekem

2018. aug. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

A leírtak alapján gondolom nem legális munka. Ebben az esetben pedig semmire sem kötelezheted a munkáltatót, csak tényleg az erőszak lehet "megoldás". Ezzel viszont vigyázni kell, mert lehet adott szituációban te vagy a nagyobb kutya, de ez könnyedén megfordulhat...

Szerintem egyszerűbb lenne leülni és megbeszélni a munkáltatóval a dolgokat.

2018. aug. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
miert ne lenne legalis? szerzodeses bejelentett. csak epp a jul honap a mau napig nem kerult kifizetesre.
2018. aug. 21. 07:41
 7/18 A kérdező kommentje:
epp ezert is irtam a birosagot. jogom lenne odamenni es nyernek is csak kerdes 1 havi loveert megyek-e? vagy inkabb kopok egyet es szevadz
2018. aug. 21. 07:52
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Közjegyző, fizetési meghagyásos eljárás az elmaradt munkabérre, végrehajtó beszedi.
2018. aug. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
azert nem ilyen egyszeru az se mert ha az fmh ra ellentmond autimatikusan perre alakul...
2018. aug. 21. 08:31
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Köv hó 10ig amúgy is fizetnie kellett volna, ha felmondasz, azzal nem vagy előrébb. Mondjuk ki az a hülye, aki ezek után bejár ingyen dolgozni?
2018. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!