Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet valaki íz tesztelő?

Hogyan lehet valaki íz tesztelő?

Figyelt kérdés

Nem akarok az lenni, csak eljátszottam a gondolatommal. Olyan quality assurance tesztelőre gondoltam, aki a terméket az íze szerint teszteli a gyárban és dönti el, hogy megfelel-e.


Nincs szuper erős szaglásom meg ilyesmi ... 1 dologban vagyok nagyon jó...


Rengeteg Light kólát iszom. Ha valaki nem tudná van egy lejárati dátuma ezeknek és nem véletlenűl egy idő után kicsit savanykás utóhatású furcsa mű íze lesz.


Ezt nem én találom ki a családon belül mindenki szereti a Light Kólát és időnként bele csúszunk egy lejártba vagy feltételezhetően rosszul kezeltbe és akkor rettenetes íze van. Nem csak én érzem.



... de már annyira sokat ittem és tudom pontosan milyen jónak az íze (több országban teszteltem sokáig :D ), hogy a legkisebb elváltozásokat is megérzem és már jóval mindenki előtt megérzem, hogy akármi van vele így gyakran fordul elő, hogy számomra ihatatlan a kóla amit veszük, de mások egyátalán nem értik mi lehet a problémám van vele.


Persze ezzel a gondolattam csak eljátszottam, meg a mostani szakma a mit tanulok valószínűleg sokkal jobban fizet meg nekem jobban áll mint egy ilyen tesztelői állás, csak kíváncsi lennék hogyan lehet ilyen pozíciókra bejuni? és akkor is lehet-e ha csak egy dologban vagyok jó.



2018. aug. 24. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen álláshoz szuper érzékeny ízlelés és szaglás szükséges,hisz ezek segítségével tudod kiértékelni az italokat vagy ételeket.


Pár éve az Aldi keresett termékkóstolókat 4-6 órás munkavégzésre nagyon jó fizetéssel.


Egy kóla ízkülönbségét sokan megérezzük,ettől még nem leszel "tehetség" ebben.

2018. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, de itt inkább arról van szó, hogy annyira sokat ittam már, hogy pontosan tudom, hogy mi a legeslegjobb állapota a light kólának.


Éppen ezért sokszor van, hogy én ihatatlannak tartom és a többiek akik velesz isszák el sem tudják képzelni mi a bajom vele.


Lehet jó a szaglásam vagy ízlelésem. Soha sem teszteltem :), de itt nem arról van szó, hogy valaki objektíven kijelentette, hogy "Te ebben jó vagy" csak a környezetemben lévőknél 100x jobb vagyok benne.


Amúgy ahogy írtam mint karrier nem érdekel :) Mérnöki diplomámat nem szeretném íz tesztelőként felhasználni, csak érdekesnek tartom.

2018. aug. 25. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig az íztesztelők jobban keresnek mint a mérnökök,mert nagyon kevés van belőlük.


Viszont azt írtad hogy szakmát tanulsz..Most szakmát vagy mérnöki tanulmány?


Nem mindegy :D

2018. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mérnökinformatika. Meg nekem a szakma nem csak azt jelenti, hogy kőműves, szobafestő meg asztalos :D


Szerintem bármilyen pozíciónál lehet használni a szakma szót. A postituálttól kezdve a vegyészmérnökig bárki mondhatja, hogy "Az én szakmámban...."

2018. aug. 25. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!