Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az automata tesztelő és a...

Az automata tesztelő és a fejlesztő között van átjárhatóság?

Figyelt kérdés

Az egyik cégnél, aki egyetemi diákokat keres gyakornoknak, az a "módi", hogy először 3-6 hónapig tesztelő valaki. Jellemzően automata teszteléssel és azok "fejlesztésével" foglalkozik (Selenium 3 a keretrendszer) és utána helyezhetik át fejlesztői pozícióba, ahol jellemzően JavaEE-ben megy a fejlesztés.


A kérdés az, hogy mekkora az átjárás? Az egyik évek óta dolgozó barátom azt mondta, hogy van potenciál az automata tesztelésben és ad egy nagyon jó szemléletet a fejlesztéshez, úgy mint milyen hibalehetőségekre kell felkészülni pl, illetve a JavaSE-t rendszeresen kell használni és így jobban el lehet sajátíani az alapokat.


Azért kérdezem, hogy van-e átjárás, mert 6 hónap az nem evés id és ezalatt releváns fejlesztési tapasztalatot is lehetne szerezni máshol.



2018. jún. 2. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Ha fejlesztő szeretnél lenni, akkor ne vállald el. Láttam ugyan példát többször is átjárásra mindkét irányban, de ha java fejlesztő szeretnél lenni, akkor nincs racionális ok arra, hogy tesztelőként kezdj dolgozni.


Eleve megy a bullshit, hogy potenciál van a tesztelésben, meg szükség van tesztelőkre. Nem. Ez így nem teljesen igaz. Amikor kezdtem, minden csapat fele tesztelő volt. Most jó ha csapatonként egy tesztelő van, de legtöbbször annyi sem. Minden automata tesztelési feladatot el tudnak látni és el is látnak a fejlesztők. Sőt, akinek van esze, az kifejezetten maga akarja az automata tesztelést végezni, hogy legyen bizonyíték arra, hogy amit csinált az tényleg működik.


A shared responsibility miatt drámaian esik vissza a tesztelőkre a kereslet. Pont ezért váltottak át fejlesztésre közülük sokan.


Az is kamu, hogy szemléletet ad. Józan paraszti ésszel mindenki fel tudja mérni, hogy mik azok a corner casek, negatív és pozitív esetek, amiket végig kell tesztelni.

Két ok miatt szokott néha-néha bug maradni a programban: Lustaság vagy már eleve a requirementek is hibásak.


Aki kifejezetten tesztelésből akar megélni, annak szerintem hosszú távon csak a penetration test / security vonal marad meg, de arra meg nem igazán szeretnek pénzt áldozni ebben az országban. Külföldön viszont működhet a dolog.

2018. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akikkel eddig beszélgettem azt mondták, hogy ők mint fejlesztők jobbára csak unit és integrációs teszteket írtak és így is előfordult, hogy a csapat dedikált fejlesztője talált benne hibát.


A választ köszönöm. Még várok pár véleményre, hogy le tudjam vonni a jó következtetést.

2018. jún. 3. 08:07
 3/3 anonim ***** válasza:

#2-esre, bár már kicsit off


Ennek valószínűleg a szervezetlenség az oka. Ha van dedikált tesztelő a csapatban, akkor minden feladathoz illene test plant adnia és azt átnézetni a fejlesztőkkel, mielőtt elkezdődik a munka. Ezért van a külön tesztelő, ha van, és nem azért, hogy utólag lapátolja vissza a bug ticketeket a fejlesztőknek, amikor már rég más feladaton dolgoznak.


Az nem működik, hogy a fejlesztő tesztel valamit valahogy, majd jön a tesztelő és tök más eseteket is kipróbál. Előre rögzíteni kell minden teszt esetet.

A fejlesztőknek is illene reviewznia egymás munkáját és elkapni a kihagyott eseteket.

2018. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!