Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt visszanezik, hogy mikor...

Azt visszanezik, hogy mikor kezdtem az egyetemet?

Figyelt kérdés
Tehat, ha mondjuk tobbszor csusztam, azt visszanezik? Vagy senkit se erdekel csak a vegzes eve? Tudom, nem jo kezdes hazugsaggal inditani es ciki a lebukas, de ha megkerdezik pl a 3 ev miert lett 5?:/ nem lenne egyszerubb ha eggyel kesobbi evet irnek a kezdeshez?
2018. aug. 24. 22:43
 1/4 anonim válasza:
90%

Hatalmas hiba hazugsággal indítani. Ha kiderül, akkor oda a bizalom.


Ha egyel későbbi évet írsz az nagyon feltűnő, alapból lesz a gimi és egyetem között egy hézag, amire 100%, hogy rákérdeznek.

Akkor pedig azt mondod, hogy hiba volt(nagy égés...), vagy hazudsz.

Azonban ha megnézi a diplomád és kiderül, akkor tuti bukta.


Inkább találj ki valami jó szöveget, hogy miért csúsztál.

2018. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem hogy a diplomán rajta van-e, de ha nincs, akkor annyi a dolgod hogy - a születési dátumod nem írod bele, és a középiskolát is kihagyod. Senkit nem fog érdekelni.


Én egy 5 hónapos borzalmas és értelmetlen munkaviszonyt kozmetikáztam ki a CVmből (előtte- és utánavaló melókkal összevontam). Bár ha valaki kombinálna, a TB kiskönyvemből kinézhetné, hogy hazudtam még x hónapja az interjún, de ez csak pici, kotnyeles magyar cégeknél veszély, ahol kb mindent kibeszélnek.

Nagy cégnél, multinál, ahol a kiválasztás és a pénzügyes tök más ember, nem érdekel senkit.

2018. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak a végzés évét írtam bele az önéletrajzomba, még soha senkit nem érdekeltek a részletek. Ha rákérdeznek, azt mondod, nyelvet tanultál/dolgoztál/önkénteskedtél/egyéb, ami miatt halasztanod kellett.
2018. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

A CV egy marketinganyag, egy termékleírás rólad; azt és úgy írsz bele, ahogyan neked tetszik, és persze a valóságnak megfelel.


Bőven elég a diplomaszerzés évét beleírni. Az életkorod sem kell, minek?

2018. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!