Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesbe tehetséges rajszakos...

Kevesbe tehetséges rajszakos meg se próbalja az egyetemet? 17

Figyelt kérdés

Jövőre fogok éretségizni és szeretnek majd egyetemre menni de nem vagyok a legjobb rajzbol viszont erdekel a grafikus szak.Aki nem a legjobb az meg se próbalja?


Köszi



2018. márc. 31. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Próbáld csak meg! Sokat nem veszíthetsz vele.
2018. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit jelent, hogy nem vagy a legjobb, de én megpróbálnám. A jó rajztudáshoz főleg sok munka kell, persze a tehetség segít... Igazán kreatív géniusz sose lesz egy sima érdeklődő emberből, de láttam én már a munkájából megélő grafikust, aki alig tudott rajzolni, bizonyos dolgokra hajlandó sem volt (ember és több állatfaj, azt semmiképp, mindez gyerekmagazinnál...), na annál SOKKAL többet el lehet érni egy kis erőfeszítéssel.

Az is valószínű, hogy bizonyos fontos adottságaid megvannak hozzá. Én pl. antitalentum vagyok rajzból (ez nem azt jelenti, hogy sosem fogok jól rajzolni, de extra nehéz, főleg, hogy lusta is vagyok), de a kritikai érzékem fejlett s ez rengeteget segít a hibáim zömének azonnali meglátásában... Sok embert láttam már, akiben extrém alulfejlett volt ez és észre se vette, hogy mennyire gyenge és javítania kéne... S annyi más dolog kell még az efféle munkához. Szépérzékem is van, látom, ha jók a színek. Vizuális memóriám viszont szinte nulla... Lehet, hogy a tied jó, csak rá kell érezned bizonyos technikai dolgokra és sokkal jobban fogsz rajzolni. Ki tudja?

S lehet, hogy eddig nem rajzoltál elég sokat és gyakran. Ég és föld lehet a különbség az alkalmi alkotás és ama eset között, amikor belejössz és lelkesen csinálod, ezt rengetegszer tapasztaltam.


De ez a laikus véleményem, mit tudok én a grafikus szakmáról, bár az tuti, hogy elég sokféle. Bizonyos esetekben tehetségesebb ember kell, mint máskor.

2018. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
engem idaig csak lebeszeltek rolla foleg mert nem lehet vle elhelyeszkedni
2018. márc. 31. 17:00
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A grafikus manapság már photo shop, corew DRAW, illustrator meg ilyesmikkel foglalkozik
2018. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!