Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állatorvosi vagy kereskedelem...

Állatorvosi vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Kiskoromban állatorvos akartam lenni, ezért is mentem ilyen irányú gimibe, majd meggondoltam magam. Azonban most, mikor a kereskedelem és marketingre esett a voks, mégis újra feljött. Szerintetek melyik lenne jobb, minden összevetve?

2018. aug. 30. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Az állatorvosi nagyon szép szakma, régen én is ez szerettem volna lenni, de letettem róla, mert nem szeretem a bioszt. Az alapján válassz, mely tárgyakat szereted és tudnád szívvel-lélekkel csinálni. Ha természettudományi és JÓ is vagy belőlük, állatorvosi, szerintem ez jobban is fizet meg sokkal érdekesebb is, de tudnod kell, mire vállalkoztál. Sok állat érkezik megmenthetetlen állapotban, de ha segítesz valamelyiken, az meg hatalmas büszkeség. A marketing sem rossz, de rengeteg vetélytársad lesz, ha ezt választod figyelj arra, hogy nehogy valami irodában köss ki és számokat kelljen bogarásznod, jól válassz szakirányt és szerezz sok-sok gyakorlatot. Elvileg a matek túlélhető a sima gazdasági szakok többségén, de én speciel tuti megunnám, te ismered magad.
2018. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 VetDr ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, azóta már lehet, hogy az egyik szakot el is kezdted.


Viszont aki esetleg idetéved, még hasznos lehet a tanács:


Szerintem semmiképpen ne az határozza meg első sorban azt, hogy melyik szakra mész, hogy milyen TANTÁRGY az, ami benne van, hanem az határozza meg, AMI AKARSZ LENNI. Fordítsd meg a dolgot: "Mi akarok lenni? Mit végeznék napi szinten szívesen?" Tedd fel a kérdést magadnak. És így döntsd el, melyik szak legyen.

Ha nem szereted a bioszt, de a végén állatorvosnak tudod elképzelni magadat, akkor nehogy már egy tantárgy visszatartson! :) Ne hagyd! Viszont, ha állatorvosként nem tudod elképzelni magadat, hogy abban dolgozol, akkor hiába szereted vagy utálod a bioszt, nem fogod jól érezni magadat. Mert meg lehet tanulni azt a tantárgyat is, amit nem szeretsz annyira, max. kissé nehezebben, mint amit amúgy imádsz.


Mindig a végét nézd, mi lesz belőle, ott mi vár. Mert ha állatorvos akarsz lenni, megéri a "szenvedés", hogy nem a favorit a biosz tantárgy (vagy akármelyik másik, ami oda kell, pl. kémia). :)


Én így dönteném el.

2020. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!